Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény

17.5.2011 | Jana Henychová | Bazény | Komentářů 0 |

Letní období se pomalu blíží a s ním přichází i první koupání ve venkovních bazénech. Jestliže už na vaší zahradě nějaký bazén máte, nebo se teprve na jeho stavbu chystáte, potom jistě uvítáte jako praktickou součást kvalitní zastřešení.

Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény - foto, Hyperbydleni.cz

 

Existuje celkem hodně způsobů, jak si bazén na chladnější období zakrýt. Obyčejná plachta nebo pevný poklop sice po praktické stránce dostatečně splňují svojí funkci, ale pokud se týká samotné estetiky nebo dlouhodobého užívání, není to nejlepší řešení. Aby vám ochrana bazénu vydržela co nejdéle a zároveň byla na pohled vkusná a moderní, potom se vám vyplatí investovat raději do pevného a kvalitního zastřešení. Pro naše bazény si můžeme vybrat zastřešení ze dvou základních typů. A to buďto přenosné nebo posuvné.

 

Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény, fotka

 

Jestliže budete chtít budoucí zastřešení přesouvat i mimo bazén, potom se vám určitě vyplatí přenosný typ. Zastřešení můžete v případě potřeby snadno a rychle přesunout na libovolné místo vaší zahrady, kam se vám zachce. Mobilní zastřešení se tak trochu podobá stanu, a proto není problém jej i pro tento účel využít. Například jestliže budete na zahradě pořádat nějakou párty nebo rodinnou oslavu a náhle se dostaví nepříznivé počasí, není nic ztraceno. Tento bazénový kryt můžete snadno využít jako zahradní stan. Přenosné zastřešení pro bazény je vyrobeno z lehkých materiálů, a proto s ním můžete lehce manipulovat. Díky jeho jednoduché konstrukci z hliníkové slitiny jej můžeme lehce sestavit i rozložit. Samotná fólie je vyrobena ze speciálního materiálu, která je vysoce odolná proti ultrafialovému záření. Jeho další výhodou je, že se upevňuje bez montáže a nemusí se pořizovat žádný složitý stavební plán.

 

Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény, fotka

 

Pokud si chcete pořizovat skutečně pevné a trvalé zastřešení, které zůstane součástí bazénu, potom je lepší nechat si zhotovit posuvný kryt, který vám může zajistit hned několik výhod najednou. Jednou z důležitých předností tohoto krytu je, že se budete moci během roku ve venkovním bazénu koupat častěji, než pouze za vysokých letních teplot a prudkého slunečného počasí. Stěny zastřešení zajistí účinnější působení slunce při ohřevu vody v bazénu. Spodní strana čel je opatřena těsnící fólií a tak zabraňuje unikání tepla a vniknutí nečistot. Ti z vás, kteří by našli odvahu koupat se v takto krytém bazénu celoročně, doporučujeme kombinovat zastřešení s přídavným vyhříváním bazénu. Potom si zaplavete v teplé vodě vašeho bazénu i v chladnějších měsících během roku. Stabilitu drží vysoustružené kolejiště upevněné na okrajích bazénu, díky kterému lze v případě potřeby zastřešení odsunout. Za horkého letního počasí tak můžete mít bazén standardně odkrytý a až se slunce zatáhne a teplota klesne, zase jej zpět zakryjete. Pro zvýšení bezpečnosti můžete mít takový model krytu i s možností uzamčení.

 

Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Přenosné a posuvné zastřešování pro bazény zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo