Z čeho postavit nový bazén

7.12.2007 | Jiří Kovář | Bazény | Komentářů 0 |

Na trhu nám výrobci nabízejí řadu atraktivních bazénů z různých materiálů. Předtím, než se pro nějaký rozhodnete, byste měli znát jejich klady a zápory.

Z čeho postavit nový bazén - foto, Hyperbydleni.cz

 

Trvanlivost z betonu

Betonový bazén má ze všech typů bazénu má nejdelší životnost, je odolný vůči mechanickému namáhání. Má téměř neomezenou variabilita tvaru a ze všech typů bazénu je zde nejširší výběr barevných odstínů, což nabízí možnost dokonalého sladění bazénu s okolním interiérem. Na druhou stranu je zde delší doba stavby, větší pracnost a ze všech typů bazénů relativně nejnákladnější. Z toho hlediska nejlevnější alternativou jsou celoplastové svařované bazény. Základním materiálem pro výrobu skeletu bazénu jsou desky a pásy z polypropylénu hladkého povrchu, barvy bleděmodré. Plastová vana umístěná na předem připravenou betonovou desku musí být obetonována popřípadě tepelně izolována což se provádí součastně s napouštěním bazénu. Výhodou těchto bazénů je jejich rychlá a jednoduchá montáž, přitom finančně se jedná o nejméně nákladný typ. Ale i toto řešení nabízí velkou variabilitu tvarů, takže si můžeme zvolit libovolný tvar bazénů a to i s integrovaným schodištěm.

Opravitelná fólie

Foliové montované bazény mají obvodový plášť bazénu vymodelovaný ocelovým plechem opatřeným vícevrstvým antikorozním nátěrem, popřípadě plastovými prefabrikáty. Do tohoto pláště, postaveného na připravenou betonovou desku je zavěšen vinylový liner tloušťky 0,6 (0,8) mm. Také tento typ má rychlou a jednoduchou montáž a je méně nákladný než betonové bazény. Nespornou výhodou těchto bazénů je i jejich snadná možnost opravy při poškození. Na druhou stranu nejsou příliš variabilní, musíte si vybrat pouze z typů dodávaných výrobcem. Také jsou méně odolné proti mechanickému namáhání a v případě ocelového pláště může hrozit koroze.


Jednoduchý laminát

Posledním typem bazénů jsou laminátové bazény. Jejich konstrukci tvoří laminátová vana, která se již hotová dováží na stavbu. Tento typ bazénu není proto možné zhotovit na místě. Laminátová vana je uložena na předem připravenou armovanou betonovou desku o síle 15 cm, poté zafixována suchou nebo polosuchou betonovou směsí, zasypané do mezery mezi bazénem a výkopem. Tento bazén je opět vhodnější na zahradu nežli do interiéru. Montáž laminátového bazénu je jednoduchá a jeho výhodou je, že je z jednoho kusu materiálu vysoké pevnosti. Na druhé straně je tento bazén těžkou opravitelný při nějakém poškození, můžete si vybrat pouze z typů dodávaných výrobcem a jen z jednoho barevného odstínu.

Z čeho postavit nový bazén - foto, Hyperbydleni.cz

Zastřešení skoro nutnost

Hlavní otázkou pro budoucího uživatele bazénu je, zda klimatické podmínky daného prostředí slibují předpoklad jeho dlouhodobého užívání v každém roce. Protože je však podnebí v České republice velmi proměnlivé, nechá se jím mnohý zákazník zviklat a upustí od svého záměru – realizace bazénu. Ale proč si kazit příjemnou představu o plavání v bazénu nepříznivým počasím, když ho lze velmi efektním a zároveň vysoce kvalitním způsobem zastřešit. Řešením jsou různé typy zastřešení. Jednou variantou jsou kovové konstrukce s výplní polykarbonátem. Další možností jsou zimní zahrady, což je nejčastější trend pro velké zapuštěné bazény. Dnes už jsou výrobci zimních zahrad tak důmyslní, že díky kvalitním a promyšleným konstrukčním systémům lze ze zimní zahrady vytvořit útulnou letní zahradu prozářenou sluncem.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Z čeho postavit nový bazén zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo