Plánujeme nový bazén

10.12.2007 | Jiří Kovář | Bazény | Komentářů 0 |

Podzim je má v sobě určitý paradox. Letní vedra jsou pryč a jakoby se zdálo, že bazénové téma je jaksi „pasé“. Ale přitom opak je pravdou.

Plánujeme nový bazén - foto, Hyperbydleni.cz

 

Právě na podzim je nejlepší doba na realizaci bazénového projektu a pokud jste se nerozhoupali ještě k stavbě samotné, pak vězte, že máte nejvyšší čas. Pravdou sice je, že objednávku můžete udělat i v zimních měsících a stavbu realizovat na jaře, ale z odborníci doporučují postavit bazén na podzim a nechat ho takzvaně „vymrznout“ stejně, jako kteroukoliv hrubou stavbu.

Jak dlouho trvá stavba bazénu

Díky moderním technologiím je stavba bazénu poměrně rychlá. Parta zedníků dokáže pomocí techniky ztraceného bednění realizovat hrubou stavbu vašeho bazénu během jednoho týdne. Stačí, aby byl hotový základní výkop. Pak zedníci sestaví konstrukci jakéhokoliv rozměru a tvaru. Nakonec ji vyplní ocelovou výztuží a tekutým betonem.

Rozum a tvar

Začátek našeho bazénového snění bychom měli věnovat tvaru bazénu. Ideální tvar pro využití plochy je obdélník. Ostatní tvary jsou podřízeny spíše designovému požadavku a jejich zakrytí hladiny nebo zastřešením se prodraží. U velmi oblíbeného oválu volte o půl metru větší bazén než při obdélníku. Tím částečně nahradíte zaoblené chybějící rohy. Kruhový bazén je nevýhodný zejména z důvodu velkého objemu vody při požadavku na plavecké využití. Kruh o průměru šest metrů má stejně vody jako obdélník 8 x 3,5 metru, jehož využití je podstatně zajímavější.

Poraďte se s technikem

Dejme tomu, že máte představu o svém zahradním bazénu už dokonale promyšlenou. Přesto je lepší ji před realizací konzultovat s technikem odborné firmy. Bazénáři jsou díky realizacím stovek projektu zvyklí napravovat mylné představy zákazníků poměrně často. První problém je představa o velikosti bazénu. Z hlediska financí platí, že malý bazén je skutečně levnější než bazén veliký. Chcete-li rehabilitační tůňku na osvěžení a jedno až dvě tempa, pak vám bude stačit bazének o délce pěti metrů. Podle zkušeností firem na českém trhu si domácí zákazník nejvíce objednává rodinný zahradní bazén o rozměrech 6 x 3 metry. Takový bazén vám poskytne pár temp navíc a poměr cena a užitek je pro zákazníka nejzajímavější. Má-li početnější rodinu a může-li si finančně dovolit vybírat bazén podle předpokládaného počtu osob koupajících se v něm, pak lze zvolit i variantu 7,5 x 3,5 metru. Větší bazény o délce 8 až 10 metrů nám z kategorie rodinných bazénů poněkud vyčuhují. Takové projekty se hodí pro milovníky bazénových párty a zahradních večírků. Je pravda, že takový bazén je lepší na plavání, ale z hlediska pořizovacích a hlavně provozních nákladů je otázka jeho využití. Bazény mají jedno pravidlo, které říká, že spotřeba energie a chemie je úměrná násobku objemu vody v bazénu.


Bojíme se o malé děti

Když si pořizujeme bazén, pak nám rodičovská úzkost velí eliminovat možná rizika a postavit takový typ osvěžovadla, ve kterém by našemu capartovi nehrozilo utonutí. Proto máme tendenci snižovat hloubku bazénu. Nicméně odborníci upozorňují, že dítěti neschopnému plavat může být osudný i pád do necelý metr hlubokého brouzdaliště. Proto snižovat z těchto důvodů hloubku nového bazénu na 1 nebo 1,2 m nic neřeší. Raději zvolte doporučenou hloubku 1,5 metru a co nejrychleji naučte své děti plavat. Dokud to nedokáží, instalujte kolem bazénu plůtek nebo zastřešení.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 12

Diskuze

Článek Plánujeme nový bazén zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo