Plastové zatravňovací dlaždice

6.5.2011 | Jana Henychová | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Úhledně upravená zahrada si v rámci rozkvétajícího květnového období vyžaduje stále více péče. Ze současných moderních trendů se nabízí mnoho způsobů, jak si upravit okrasné záhony s trávníkem a kolem nich vytvořit vzhledné přístupové cesty na procházení nebo projížední autem k zaparkování. Tentokrát se zaměříme na vybudování přístupových a příjezdových cest se zvláštní úpravou, která není tolik nákladná a z dlouhodobého hlediska je velice výhodná.

Plastové zatravňovací dlaždice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na to, abyste si vytvořili kvalitní a efektivní příjezdovou cestu od vrat až ke garáži, nemusíte ji nutně dláždit ani vyzdívat těžkými betonovými panely. Jedním ze způsobů, jak si takovou cestu vytvořit a přitom úplně trávu neodstranit, je pořízení zatravnovacích dlaždic. Speciální mřížka se vyrábí ze zeleného plastu, aby barevností dokonale splynula s právě vyrůstající trávou. Používají se zejména pro pojezd automobilů, ale také je můžeme použít jako součást ozdobného záhonu.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tak například budeme mít ozdobný záhon, kde budeme pěstovat své oblíbené tulipány nebo růže a budeme ho chtít ohraničit. Toto nám mohou bez problémů poskytnou právě mrížované dlaždice, které dovedou vytvořit řadu kombinací ozdobných ohraničení, na kterých se zároveň budete moci i procházet. Zatravňovací dlaždice se také hojně používají, pokud nemáme pro auto garáž a chceme vyřešit otázku kvalitní parkovací plochy. Stejně tak mohou být ideálním podkladem pro některé typy sportovních ploch a hřiští. Díky pravidelnému mřížovanému rozložení dokáží celistvě pokrýt větší místo a všechny části požadované plochy jsou tak rovnoměrně zatížené.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tento typ speciálních mřížovaných dlaždic se vyrábí z recyklovaného polyethylenu s vysokou hustotou. Tím je zaručena pevnost, stabilita a trvanlivost výrobku. Příjezdová cesta s parkovací plochou vám tak vydrží po řadu let jako nová. I přes vysokou míru pevnosti a hustoty materiálu si mřížované dlaždice zachovávají poměrně nízkou hmotnost, a tak s nimi můžete během aplikace snadno manipulovat, nadzvedávat je i posouvat na rozdíl od jiných mřížovaných komponentů vyrobených z těžkých kovů.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Díky polyethylenovému složení se dobře snáší s jinými přírodními materiály, a tudíž zvyšují šanci na zatravnění. Mezi další výhody těchto dlaždic bezesporu patří, že pro své chemické složení jsou zdravotně nezávadné. Také jsou velmi odolné proti kolísání teplot a propouštění ultrafialového záření. Vlivem nadměrného horka ani jiného nepříznivého počasí nevylučují žádné škodlivé látky, což může řada domácností ocenit.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Plastové zatravňovací dlaždice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo