Plastové zatravňovací dlaždice

6.5.2011 | Jana Henychová | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Úhledně upravená zahrada si v rámci rozkvétajícího květnového období vyžaduje stále více péče. Ze současných moderních trendů se nabízí mnoho způsobů, jak si upravit okrasné záhony s trávníkem a kolem nich vytvořit vzhledné přístupové cesty na procházení nebo projížední autem k zaparkování. Tentokrát se zaměříme na vybudování přístupových a příjezdových cest se zvláštní úpravou, která není tolik nákladná a z dlouhodobého hlediska je velice výhodná.

Plastové zatravňovací dlaždice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na to, abyste si vytvořili kvalitní a efektivní příjezdovou cestu od vrat až ke garáži, nemusíte ji nutně dláždit ani vyzdívat těžkými betonovými panely. Jedním ze způsobů, jak si takovou cestu vytvořit a přitom úplně trávu neodstranit, je pořízení zatravnovacích dlaždic. Speciální mřížka se vyrábí ze zeleného plastu, aby barevností dokonale splynula s právě vyrůstající trávou. Používají se zejména pro pojezd automobilů, ale také je můžeme použít jako součást ozdobného záhonu.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tak například budeme mít ozdobný záhon, kde budeme pěstovat své oblíbené tulipány nebo růže a budeme ho chtít ohraničit. Toto nám mohou bez problémů poskytnou právě mrížované dlaždice, které dovedou vytvořit řadu kombinací ozdobných ohraničení, na kterých se zároveň budete moci i procházet. Zatravňovací dlaždice se také hojně používají, pokud nemáme pro auto garáž a chceme vyřešit otázku kvalitní parkovací plochy. Stejně tak mohou být ideálním podkladem pro některé typy sportovních ploch a hřiští. Díky pravidelnému mřížovanému rozložení dokáží celistvě pokrýt větší místo a všechny části požadované plochy jsou tak rovnoměrně zatížené.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tento typ speciálních mřížovaných dlaždic se vyrábí z recyklovaného polyethylenu s vysokou hustotou. Tím je zaručena pevnost, stabilita a trvanlivost výrobku. Příjezdová cesta s parkovací plochou vám tak vydrží po řadu let jako nová. I přes vysokou míru pevnosti a hustoty materiálu si mřížované dlaždice zachovávají poměrně nízkou hmotnost, a tak s nimi můžete během aplikace snadno manipulovat, nadzvedávat je i posouvat na rozdíl od jiných mřížovaných komponentů vyrobených z těžkých kovů.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Díky polyethylenovému složení se dobře snáší s jinými přírodními materiály, a tudíž zvyšují šanci na zatravnění. Mezi další výhody těchto dlaždic bezesporu patří, že pro své chemické složení jsou zdravotně nezávadné. Také jsou velmi odolné proti kolísání teplot a propouštění ultrafialového záření. Vlivem nadměrného horka ani jiného nepříznivého počasí nevylučují žádné škodlivé látky, což může řada domácností ocenit.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Plastové zatravňovací dlaždice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo