Plastové zatravňovací dlaždice

6.5.2011 | Jana Henychová | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Úhledně upravená zahrada si v rámci rozkvétajícího květnového období vyžaduje stále více péče. Ze současných moderních trendů se nabízí mnoho způsobů, jak si upravit okrasné záhony s trávníkem a kolem nich vytvořit vzhledné přístupové cesty na procházení nebo projížední autem k zaparkování. Tentokrát se zaměříme na vybudování přístupových a příjezdových cest se zvláštní úpravou, která není tolik nákladná a z dlouhodobého hlediska je velice výhodná.

Plastové zatravňovací dlaždice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na to, abyste si vytvořili kvalitní a efektivní příjezdovou cestu od vrat až ke garáži, nemusíte ji nutně dláždit ani vyzdívat těžkými betonovými panely. Jedním ze způsobů, jak si takovou cestu vytvořit a přitom úplně trávu neodstranit, je pořízení zatravnovacích dlaždic. Speciální mřížka se vyrábí ze zeleného plastu, aby barevností dokonale splynula s právě vyrůstající trávou. Používají se zejména pro pojezd automobilů, ale také je můžeme použít jako součást ozdobného záhonu.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tak například budeme mít ozdobný záhon, kde budeme pěstovat své oblíbené tulipány nebo růže a budeme ho chtít ohraničit. Toto nám mohou bez problémů poskytnou právě mrížované dlaždice, které dovedou vytvořit řadu kombinací ozdobných ohraničení, na kterých se zároveň budete moci i procházet. Zatravňovací dlaždice se také hojně používají, pokud nemáme pro auto garáž a chceme vyřešit otázku kvalitní parkovací plochy. Stejně tak mohou být ideálním podkladem pro některé typy sportovních ploch a hřiští. Díky pravidelnému mřížovanému rozložení dokáží celistvě pokrýt větší místo a všechny části požadované plochy jsou tak rovnoměrně zatížené.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Tento typ speciálních mřížovaných dlaždic se vyrábí z recyklovaného polyethylenu s vysokou hustotou. Tím je zaručena pevnost, stabilita a trvanlivost výrobku. Příjezdová cesta s parkovací plochou vám tak vydrží po řadu let jako nová. I přes vysokou míru pevnosti a hustoty materiálu si mřížované dlaždice zachovávají poměrně nízkou hmotnost, a tak s nimi můžete během aplikace snadno manipulovat, nadzvedávat je i posouvat na rozdíl od jiných mřížovaných komponentů vyrobených z těžkých kovů.

 

Plastové zatravňovací dlaždice, fotka

 

Díky polyethylenovému složení se dobře snáší s jinými přírodními materiály, a tudíž zvyšují šanci na zatravnění. Mezi další výhody těchto dlaždic bezesporu patří, že pro své chemické složení jsou zdravotně nezávadné. Také jsou velmi odolné proti kolísání teplot a propouštění ultrafialového záření. Vlivem nadměrného horka ani jiného nepříznivého počasí nevylučují žádné škodlivé látky, což může řada domácností ocenit.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Plastové zatravňovací dlaždice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jak na zdravou domácnost? Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, Hyperbydleni.cz

Jak na zdravou domácno...

17.09.2018

Každý z nás ví, že zdraví prospívá čerstvý...

Veletrhy - foto, Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu, Hyperbydleni.cz

Výstava HODINY A KLENO...

05.09.2018

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní, jak budou vypadat Vánoce 2018, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

04.09.2018

Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla,...

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo