Jakému typu plotu dáte přednost?

4.7.2012 | Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Ačkoli se to na první pohled nezdá, plot, jeho vzhled a kvalita materiálu, z kterého je vyroben, jsou pro celkový dojem z bydlení více než důležité. Plot musí dokonale plnit hned několik funkcí, mezi něž patří především zajištění očekávané míry soukromí, ochrana majetku a ladění s výsledným designem exteriéru. Na výběr máte hned několik typů materiálů plotů, přičemž každý z nich má své výhody, ale i nevýhody.

Jakému typu plotu dáte přednost? - foto, Hyperbydleni.cz

Nestárnoucí klasikou je samozřejmě dřevo, jehož obliba ani v současné době neklesá. Velkým plusem dřevěných plotů je fakt, že jsou přírodního původu, avšak právě proto budete muset počítat s tím, že je třeba je pravidelně ošetřovat ochrannými nátěry, které dřevo ochrání především před dopadem povětrnostních vlivů, které mohou způsobovat jeho chátrání, odchylky ve zbarvení nebo výskyt hub a plísní. Odolnost dřevěných plotů zvyšuje tlaková impregnace bez chromu a tepelné zpracování jednotlivých dřevěných profilů, a proto se na způsob výroby plotu při výběru také zaměřte.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka
 

Zástupci oblíbených plotů z přírodních materiálů jsou i proutěné vrbové a bambusové ploty. Ty jsou však méně pevné, odolné a stabilní, a proto se hodí spíše jako dekorace zahrady, například na terasu. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Stejně dlouhou tradici, jako mají dřevěné ploty, mají i ploty kovové. Kovové ploty současnosti mají velmi moderní a nadčasový design, a tak snadno promění každý dům v honosné sídlo. Kov je navíc neodmyslitelnou součástí zámeckého i rustikálního stylu, které jsou v oblasti současného bydlení velmi trendy. Velkou výhodou kovového plotu je dále jeho odolnost, snadná údržba a výhodná cena. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Svoje nepopiratelné přednosti má i plast – ten je bezúdržbový, trvanlivý a odolný vůči vlivům počasí. Plastové ploty jsou k dostání v nejrůznějších barevných odstínech, a tak je velmi snadno sladíte s fasádou, okny, dveřmi, krovy nebo jinými prvky domu.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

Velmi vyhledávaným zbožím jsou plastové ploty s imitací dřeva. Pokud toužíte po něčem unikátním, vyzkoušejte ploty z WPC (Wood Plastic Composite) materiálu, který v sobě – jak název napovídá- snoubí ty nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Ve skutečnosti jde o umělé dřevo, které se skládá z určitého množství dřeva (nejčastěji dřevěných vláken či dřevěné moučky) a umělých materiálů (obvykle polymerů). WPC ploty jsou odolné, trvanlivé, bezúdržbové, odolné vůči opotřebení, odření i povětrnostním vlivům a recyklovatelné. Velkým plusem je jejich vzhled, který je od skutečného dřeva k nerozeznání. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jakému typu plotu dáte přednost? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo