Jakému typu plotu dáte přednost?

4.7.2012 | Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Ačkoli se to na první pohled nezdá, plot, jeho vzhled a kvalita materiálu, z kterého je vyroben, jsou pro celkový dojem z bydlení více než důležité. Plot musí dokonale plnit hned několik funkcí, mezi něž patří především zajištění očekávané míry soukromí, ochrana majetku a ladění s výsledným designem exteriéru. Na výběr máte hned několik typů materiálů plotů, přičemž každý z nich má své výhody, ale i nevýhody.

Jakému typu plotu dáte přednost? - foto, Hyperbydleni.cz

Nestárnoucí klasikou je samozřejmě dřevo, jehož obliba ani v současné době neklesá. Velkým plusem dřevěných plotů je fakt, že jsou přírodního původu, avšak právě proto budete muset počítat s tím, že je třeba je pravidelně ošetřovat ochrannými nátěry, které dřevo ochrání především před dopadem povětrnostních vlivů, které mohou způsobovat jeho chátrání, odchylky ve zbarvení nebo výskyt hub a plísní. Odolnost dřevěných plotů zvyšuje tlaková impregnace bez chromu a tepelné zpracování jednotlivých dřevěných profilů, a proto se na způsob výroby plotu při výběru také zaměřte.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka
 

Zástupci oblíbených plotů z přírodních materiálů jsou i proutěné vrbové a bambusové ploty. Ty jsou však méně pevné, odolné a stabilní, a proto se hodí spíše jako dekorace zahrady, například na terasu. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Stejně dlouhou tradici, jako mají dřevěné ploty, mají i ploty kovové. Kovové ploty současnosti mají velmi moderní a nadčasový design, a tak snadno promění každý dům v honosné sídlo. Kov je navíc neodmyslitelnou součástí zámeckého i rustikálního stylu, které jsou v oblasti současného bydlení velmi trendy. Velkou výhodou kovového plotu je dále jeho odolnost, snadná údržba a výhodná cena. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Svoje nepopiratelné přednosti má i plast – ten je bezúdržbový, trvanlivý a odolný vůči vlivům počasí. Plastové ploty jsou k dostání v nejrůznějších barevných odstínech, a tak je velmi snadno sladíte s fasádou, okny, dveřmi, krovy nebo jinými prvky domu.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

Velmi vyhledávaným zbožím jsou plastové ploty s imitací dřeva. Pokud toužíte po něčem unikátním, vyzkoušejte ploty z WPC (Wood Plastic Composite) materiálu, který v sobě – jak název napovídá- snoubí ty nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Ve skutečnosti jde o umělé dřevo, které se skládá z určitého množství dřeva (nejčastěji dřevěných vláken či dřevěné moučky) a umělých materiálů (obvykle polymerů). WPC ploty jsou odolné, trvanlivé, bezúdržbové, odolné vůči opotřebení, odření i povětrnostním vlivům a recyklovatelné. Velkým plusem je jejich vzhled, který je od skutečného dřeva k nerozeznání. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jakému typu plotu dáte přednost? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo