Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním

7.7.2015 | | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Ani v létě, kdy nastupuje čas první sklizně, nekončí péče o zahradu. Ovšem stejnou péči, kterou věnujeme zahradě, bychom měli věnovat i své ochraně před možným zraněním.

Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním - foto, Hyperbydleni.cz

S červnem přichází léto, a tedy i čas sběru prvních výpěstků. To ovšem bohužel neznamená, že se v péči o zahradu polevuje. Kromě pravidelné a vydatné zálivky a nikdy nekončícího boje s plevelem je tu řada dalších oblastí, které si žádají naši pozornost a péči. V červnu a během léta je potřeba zahradu pravidelně přihnojovat, zastřihávat okrasné keře, provést letní řez dřevin a kontrolovat ovocnou zahradu před napadením škůdců.

Přestože se tyto aktivity mohou zdát jako zcela bezpečné, i při nich může dojít ke zranění, kterému lze předcházet vhodně zvoleným oblečením.

Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním, fotka

 

Nepodceňujte výběr oblečení

Při práci na zahradě je především nutné, aby oblečení bylo pohodlné a funkční, odolné proti poškození a snadné na údržbu. Vhodnou kombinací je bavlněné triko, které saje pot a je prodyšné, a pracovní kalhoty, ideálně montérky, protože jsou z pevného a odolného materiálu. Navíc je využijete i při práci v dílně nebo úpravách staveb. Důležitou součástí je i kvalitní pevná obuv, kterou oceníte především při náročnější práci (např. při převozu kamení v kolečku). Pro práci v záhoncích a obecně na hlíně jsou ideální gumové boty, které lze snadno umýt.

Nutností pro každého zahradníka jsou kvalitní pracovní rukavice, které vás ochrání před poraněním rukou od trnů či třísek, ale i před nečistotou nebo dráždivými vyrážkami při sběru některých plodů, např. cuket.

Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním, fotkaObzvláště důležitá ochrana je při ošetření ovocných stromů chemickými postřiky proti škůdcům. Při postřicích je třeba chránit celé tělo a zamezit tak kontaktu postřiku nejen s pokožkou, ale i očima a dýchacím ústrojím. Proto je dobré mít ve výbavě i ochranné brýle a roušky, které zabrání kontaktu s chemickým postřikem.

Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním, fotka

 

Veškeré potřebné oděvy pro práci nejen na zahradě najdete na www.brudra.cz. Tato česká firma nabízí široký sortiment pracovních oděvů, obuvi a ochranných pomůcek, ze kterého si každý vybere. Navíc má vše i v dětském provedení, takže se do práce mohou zapojit i vaši malí pomocníci!

Jaké oblečení používáte na zahradu vy a bez čeho se určitě neobejdete? Napište nám své zkušenosti.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Nenápadní a o to užitečnější pomocníci na zahradě – chraňte se před zraněním zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo