Terasa – Malý ráj na zemi

18.3.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Terasa představuje naprosto unikátní prostor – místo, kde se můžeme naplno těšit z komfortu vlastního domova a zároveň si užívat slunečních paprsků, čerstvého vzduchu i okolní přírody. Díky tomuto jedinečnému spojení oplývají terasy mimořádně relaxačním a uvolňujícím účinkem, a tak jsou skvělým místem nejen k odpočinku, ale i k práci a pořádání nejrůznějších akcí. Navíc jde o venkovní místo, které je zcela soukromé; místo, kde můžete být sami sebou. Tak si této svobody užijte!

Terasa – Malý ráj na zemi - foto, Hyperbydleni.cz

Nebeská klenba

Právě jaro a léto představují ideální čas k pobytu na terase – díky správnému vybavení terasy však lze toto období výrazně prodloužit. Z tohoto hlediska je nepostradatelné vhodné stínění, které dokonale ochrání nejen před ostrým sluncem, ale i dalšími rozmary počasí. Bohémskou a ležérní atmosféru, která na terasách vládne, skvěle podtrhnou pergoly, markýzy či sluneční plachty oplývající kouzlem přímořských letovisek.

Terasa – Malý ráj na zemi, fotka

 

Pergoly se vyznačují pevnou a stabilní konstrukcí s nosnými sloupy. Oblibě se těší zejména konstrukce z masivního, avšak elegantně a luxusně vyhlížejícího dřeva, nebo z hliníku minimalistického a čistého vzhledu. Samotné stínění je nejčastěji zajištěno látkovou stahovací střechou, která zaručí příjemný chládek i v těch největších parnech. Trendem jsou též střechy ze skla zajišťující dokonalé zastřešení bez omezení výhledu a střechy z otočných lamel, které umožňují nejen regulaci propustnosti světla, ale unesou i zatížení sněhem, takže jsou využitelné i v zimě.

Terasa – Malý ráj na zemi, fotka

 

Velkou výhodou moderních pergol je možnost bočního zastínění či zasklení. Současné systémy jsou navíc vybaveny množství nadstandardních funkcí, jako je vytápění, osvětlení či čidla na déšť a vítr, díky kterým terasa neztrácí nic ze své krásy ani v noci, ani v chladnějším období roku.

Terasa – Malý ráj na zemi, fotka

 

Obdobný komfort při pobytu na terase zajišťují markýzy. Ty však nemají žádnou pevnou konstrukci, ani nosné sloupy, a proto neposkytují tak dokonalou ochranu před vlivy počasí. Jejich velkým plusem je však skutečnost, že jsou po stažení téměř neviditelné, a tak vůbec nenarušují celkový vzhled domu.

Terasa – Malý ráj na zemi, fotka

 

S letní atmosférou dokonale harmonizují také sluneční plachty. Ty perfektně ochrání před sluncem i deštěm. Trendem jsou samostojné sluneční plachty, které se vyznačují odlehčenou, byť odolnou konstrukcí, díky které jsou snadno přenosné a vizuálně nezatěžují prostor terasy. Sluneční plachty naprosto uchvacují svým svěžím a nadčasovým designem. Není divu - jsou totiž inspirované plachetnicemi a využívají i stejných technologií a materiálů.

Terasa – Malý ráj na zemi, fotka

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Terasa – Malý ráj na zemi zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo