Božská relaxace

21.3.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 1 |

Kde jinde zapomenout na starosti všedních dní než na vlastní terase. Komfortní lenošení zajistí pohodlný nábytek, při jehož výběru je třeba vzít v úvahu zejména odolnost materiálu.

Božská relaxace - foto, Hyperbydleni.cz

Z tohoto hlediska je ideální volbou nábytek kovový, který se vyznačuje vysokou odolností, dlouhou životností i minimální potřebou údržby. Chladný kov zajímavě kontrastuje s prostředím okolní přírody, a tak se stává jejím působivým oživením. Kovový nábytek v sobě nezapře jistou noblesu a inspiraci zámeckým stylem – k dostání jsou navíc velmi propracované modely, které připomínají spíše umělecká díla.

Božská relaxace, fotka

 

Luxusním vzhledem a mimořádnou odolností oplývá také ratanový nábytek, který je perfektní volbou pro nejrůznější venkovní prostory. Pro ratanový nábytek je typická příjemná povrchová struktura, rozličnost tvarů i originalita barevných kombinací. 

Božská relaxace, fotka

 

Propojení s přírodou, které můžeme na terase pociťovat, dovede k dokonalosti nábytek ze dřeva, který je velmi příjemný na pohled i na dotek a postará se o vytvoření útulné a hřejivé atmosféry. Mezi nejoblíbenější druhy dřeva pro výrobu venkovního nábytku patří smrk, borovice a dub. Do popředí se však dostávají také exotické dřeviny, které jsou samy o sobě dekorativní a velmi působivé. Dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu a ošetření, díky kterým může bez poškození sloužit dlouhá léta. Skvělým oživením prostředí teras se stává též nábytek z dřevěných palet, který je velmi in. Kromě jedinečného vzhledu má navíc tu výhodu, že si jej můžete poměrně snadno vyrobit sami a přizpůsobit si ho přesně svým představám.

Božská relaxace, fotka

 

Nádherným doplňkem moderních teras může být i plastový nábytek, který prošel obdivuhodným vývojem. Plastový nábytek otevírá nekonečného možnosti, co se moderního designu týče. Světoví designeři tohoto kladu hojně využívají, a tak se plastový nábytek pyšní nevšedními tvary, neobvyklými barevnými odstíny a někdy i praktickými funkcemi, jako je například podsvícení.

Božská relaxace, fotka

 

Obklopeni krásou

Zcela nový rozměr propůjčí terase venkovní osvětlení. Venkovní svítidla učiní terasu obyvatelnou i po setmění a navíc sama o sobě vyniknou jako nádherné dekorace. Skvostnou noční podívanou zajistí zejména bodová svítidla, která díky svému minimalistickému designu nenaruší celkový vzhled terasy. Instalovaná mohou být přímo do stínící techniky, popřípadě zapuštěná do podlahy či do zdi. K osvětlení prostorných a celoročně využívaných teras jsou vhodná sloupová světla, která jsou výborným orientačním osvětlením a mohou být vybavena i pohybovými senzory. Naopak k občasnému nasvícení postačí přenosná světla v podobě světelných řetězů a pásu či reflektorů – těmi lze navíc nasvítit dekorativní prvky, jakou jsou sochy, záhony, či skalky, a tak ještě více těžit z jejich jedinečnosti.

Božská relaxace, fotka

 

Sázku na jistotu představuje také přirozený zdroj světla - oheň, který se k prostředí terasy výborně hodí. Kromě venkovních krbů mohou terasu osvětlovat lucerny, olejové louče, lampiony či venkovní svíčky. Tento typ osvětlení má moc vyvolat výjimečnou atmosféru, a proto se hodí k osvětlení terasy i při slavnostních událostech.

Božská relaxace, fotka

 

Stejně přirozené mohou být i doplňující dekorace. Například luxusně vypadající vertikální zahrada zesílí relaxační účinky tohoto místa. Vertikální zahrady patří k nejkrásnějším dekoracím moderního bydlení. K jejich vytvoření jsou třeba speciální květináče, popřípadě dřevěné palety, a rostliny méně náročné na zálivku. Podobně uhrančivé jsou též visící zahrady, jež lze vytvořit na pergolách či obdobných konstrukcí pomocí popínavých rostlin. Obklopeni svěží zelení si budete opravdu připadat jako v soukromém ráji.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Helča: Jo, zahrada je super, máme...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem začíná za týden!, Hyperbydleni.cz

Festival dobré nálady ...

25.07.2018

26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo