Zahrada podle vašich představ

23.7.2008 | DITON | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Barevná, krásná, útulná a ne příliš náročná na údržbu. Takové jsou současné nároky na moderní zahradu, kterou si každý přejeme mít. Zahradu plnou cestiček, romantických zákoutí či jen místa pro relaxaci a soukromí.

Zahrada podle vašich představ - foto, Hyperbydleni.cz

Inspirace pro vaše pohodlí

Vytvořit zahradu tak, aby sloužila účelově vám, a ne naopak, znamená dobře si promyslet prvky, které použijete při jejím plánovaní a realizaci. Místa, kudy víte, že budete často chodit nebo kde budete posedávat při grilování s přáteli se určitě vyplatí dobře zpevnit. K tomu vám výborně poslouží betonová dlažba, která je dnes na trhu v tak širokém sortimentu barev a tvarů, že budete mít problémy s jejím výběrem. Dalším prvkem jsou chodníčky, kde se také hodí nejen kvůli snadné úpravě použít betonovou dlažbu, ale i zpevnění chodníku. Ochráníte tak cestu před zarůstáním plevele do dlažby.

Ploty, opěrné zídky a palisády

Plotové tvarovky jsou pro svoji vysokou pevnost, mrazuvzdornost a trvanlivost vhodné zejména pro veškeré ploty, dělící, protihlukové, opěrné a okrasné zdi a v neposlední řadě pro podezdívky a sokly budov. Svahové tvárnice zase nabízí řešení pro náročný svahový terén, například při vjezdu do garáže nebo na svažité zahradě. Použít se ale dá i pro zpestření parkové architektury jako jsou okrasné opěrné zídky, dělící okrasné stěny, zákoutí pro vaše soukromí v zahradě či protihlukové stěny. Velmi vhodné jsou k estetickému zpevňování svahů s využitím vegetace. Zpevníte účelově terén a můžete zde zároveň realizovat své zahradnické umění.

Tak trochu jiné řešení

Terénní úpravy, vytvoření členité terasy, budování terénních schodišť nebo stavbu opěrných zídek – na to vše se hodí betonové palisády. Nemusíte se přitom bát šedivé nepěkné betonové hradby, současná nabídka vám vyjde vstříc svojí barevností a pestrostí nabízených tvarů, které vaší zahradě zcela jistě neuškodí. Palisády jsou nejen vysoce dekorativním prvkem, ale také nalezne uplatnění všude tam, kde je třeba překonat výškové rozdíly v terénu zajímavým a netradičním způsobem.

Zahrada podle vašich představ - foto, Hyperbydleni.cz

Správný výběr

Když se rozhodnete pro nákup betonových výrobků, měli byste pamatovat na to, že vám bude sloužit řadu let a budete je mít denně na očích. Kromě barvy, správný tvarů a také umístění, doporučujeme věnovat svůj pečlivý výběr i správnému výrobci, který vám dobře poradí s výběrem i stavbou těchto prvků. Kvalitní výrobky za rozumnou cenu nabízí na našem trhu společnost DITON. Více informací naleznete na webu www.diton.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek Zahrada podle vašich představ zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo