Zahrada podle vašich představ

23.7.2008 | DITON | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Barevná, krásná, útulná a ne příliš náročná na údržbu. Takové jsou současné nároky na moderní zahradu, kterou si každý přejeme mít. Zahradu plnou cestiček, romantických zákoutí či jen místa pro relaxaci a soukromí.

Zahrada podle vašich představ - foto, Hyperbydleni.cz

Inspirace pro vaše pohodlí

Vytvořit zahradu tak, aby sloužila účelově vám, a ne naopak, znamená dobře si promyslet prvky, které použijete při jejím plánovaní a realizaci. Místa, kudy víte, že budete často chodit nebo kde budete posedávat při grilování s přáteli se určitě vyplatí dobře zpevnit. K tomu vám výborně poslouží betonová dlažba, která je dnes na trhu v tak širokém sortimentu barev a tvarů, že budete mít problémy s jejím výběrem. Dalším prvkem jsou chodníčky, kde se také hodí nejen kvůli snadné úpravě použít betonovou dlažbu, ale i zpevnění chodníku. Ochráníte tak cestu před zarůstáním plevele do dlažby.

Ploty, opěrné zídky a palisády

Plotové tvarovky jsou pro svoji vysokou pevnost, mrazuvzdornost a trvanlivost vhodné zejména pro veškeré ploty, dělící, protihlukové, opěrné a okrasné zdi a v neposlední řadě pro podezdívky a sokly budov. Svahové tvárnice zase nabízí řešení pro náročný svahový terén, například při vjezdu do garáže nebo na svažité zahradě. Použít se ale dá i pro zpestření parkové architektury jako jsou okrasné opěrné zídky, dělící okrasné stěny, zákoutí pro vaše soukromí v zahradě či protihlukové stěny. Velmi vhodné jsou k estetickému zpevňování svahů s využitím vegetace. Zpevníte účelově terén a můžete zde zároveň realizovat své zahradnické umění.

Tak trochu jiné řešení

Terénní úpravy, vytvoření členité terasy, budování terénních schodišť nebo stavbu opěrných zídek – na to vše se hodí betonové palisády. Nemusíte se přitom bát šedivé nepěkné betonové hradby, současná nabídka vám vyjde vstříc svojí barevností a pestrostí nabízených tvarů, které vaší zahradě zcela jistě neuškodí. Palisády jsou nejen vysoce dekorativním prvkem, ale také nalezne uplatnění všude tam, kde je třeba překonat výškové rozdíly v terénu zajímavým a netradičním způsobem.

Zahrada podle vašich představ - foto, Hyperbydleni.cz

Správný výběr

Když se rozhodnete pro nákup betonových výrobků, měli byste pamatovat na to, že vám bude sloužit řadu let a budete je mít denně na očích. Kromě barvy, správný tvarů a také umístění, doporučujeme věnovat svůj pečlivý výběr i správnému výrobci, který vám dobře poradí s výběrem i stavbou těchto prvků. Kvalitní výrobky za rozumnou cenu nabízí na našem trhu společnost DITON. Více informací naleznete na webu www.diton.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek Zahrada podle vašich představ zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo