Kamenné variace - kámen má v historii lidstva nezastupitelné místo

15.12.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Od doby, kdy si pračlověk osadil kyj pazourkem a vytvořil tak novou zbraň, přes stavby pyramid a chrámů ve starověku, hradů a zámků středověku až po dnešní moderní dobu provází kámen člověka téměř na každém kroku.

Kamenné variace - kámen má v historii lidstva nezastupitelné místo - foto, Hyperbydleni.cz
 

Od doby, kdy si pračlověk osadil kyj pazourkem a vytvořil tak novou zbraň, přes stavby pyramid a chrámů ve starověku, hradů a zámků středověku až po dnešní moderní dobu provází kámen člověka téměř na každém kroku. A to obrazně i doslova. Chodíme dlážděnými ulicemi, chodníčky vysypanými štěrkem, po schodech z pískovce. Můžeme mít koupelny a chodby obložené mramorem, v kuchyních žulové pracovní desky atd. Zkrátka kámen patří k člověku.

 

Tuto skutečnost si firma ABC Service dobře uvědomuje a proto nabízí širokou škálu kamenů od praktického po okrasné použití. Zcela nenahraditelnou funkci má přírodní materiál při komponování okrasných zahrad, skalek, opěrných zídek či drobných jezíreka vodotečí. Zde se uplatní zejména žulové valouny, lomové vápence, pískovce, břidlice a křemenné oblázky různých velikostí. Jednoznačnou přednost před materiály umělými dostává přírodní kámen při dotváření interiérů. Krb například z přírodního pískovce rozhodně působí naprosto jiným dojmem než nejvěrnější imitace, přičemž do cenového rozdílu se určitě vyplatí investovat. Rovněž obnova, rekonstrukce či dostavby budov v historických centrech měst a v památkových zónách se bez kamene neobejde.

 

Kamenné variace - kámen má v historii lidstva nezastupitelné místo - foto, Hyperbydleni.cz

 

Obklady soklů, schody a parapety , portály vchodů nebo ostění oken jsou vyráběny zásadně z přírodních materiálů, převážně pískovců.Je potěšitelné, že také na mnohých novostavbách je stále častěji k vidění kámen v přírodní podobě. Obklady stěn, ploty, dlažby, ale i balustrády, venkovní krby či kuchyňské desky svědč o vkusu svých majitelů. Na straně druhé je však potřeba zmínit i “kámen umělý”, který láká především cenou a jednoduchostí stavby nebo montáže. Jedná se o zušlechtěnou betonovou směs s obsahem plnidel, barviva a pojiv, která se zpracovává odléváním nebo lisováním do forem. Vytvářejí se tak prefabrikované dílce vhodné např. pro stavbu plotů, garáží, zahradních krbů a podobně. Jejich montáž pak připomíná Lego pro dospělé. Povrchová struktura může imitovat různé materiály - od břidlice, přes štípaný kámen až po lícové cihly. Rovněž barevná paleta je velmi široká a umožní zájemci najít to pravé řešení.

 

Kamenné variace - kámen má v historii lidstva nezastupitelné místo - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mezi významné přednosti prefabrikátů z umělého kamene pro stavbu plotů patří systémy se samonosnou soklovou deskou. Na rozdíl od všech staveb plotů ze štípaných bloků nepotřebuje tato deska vlastní betonový základ, čímž se celá stavba značně slevňuje a zrychluje. O některých zajímavých možnostech výstavby plotů si budete moci přečíst v některém z následujících článků, nebo můžete navštívit naše provozovny. Celou řadu informací o sortimentu a nabídce firmy můžete také získat na www.abcservice.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 12

Diskuze

Článek Kamenné variace - kámen má v historii lidstva nezastupitelné místo zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo