I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu

13.5.2013 | Tisková zpráva | Venkovní rostliny | Komentářů 0 |

Také jste si již několikrát posteskli nad tím, že není nad vlastní úrodu ze zahrádky a vy bydlíte v paneláku? Pokaždé, když ochutnáte zeleninu a ovoce přímo ze záhonu, říkáte si, že ta chuť je nenahraditelná? Ne každý má však možnost pěstovat si vlastní plody. Řešením pro ty, kteří bydlí na sídlištích a v bytových domech může být minizelenina na balkón.

I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu - foto, Hyperbydleni.cz

Mnozí marně hledají v obchodech ovoce a zeleninu, které by svou kvalitou bylo srovnatelné s vlastnoručně vypěstovanými plody ze zahrady. Pokud si myslíte, že nemáte pro zeleninový záhon prostor, možná se pletete. Minizeleninu je možné jednoduše pěstovat i pokud bydlíte v paneláku,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach

Na výběr máte z pěti druhů zeleniny: mini rajče, paprika, feferonka Hot-Pep-Cheyenne, mini okurka a lilek. Záleží především na vašich chuťových preferencích.

Mini rajčata (nebo také cherry rajčátka) jsou cenná především díky obsahu lykopénu, který preventivně působí proti rakovinovým onemocněním, srdečně cévním chorobám a nemocím souvisejících s věkem. Mini rajčata můžete mít na okně, a když se oteplí, umístěte je na balkón nebo na terasu. Rajčatům sluneční svit svědčí, proto se nemusíte bát, že by při vystavení slunci uschla.

Paprika je přírodním zdrojem důležitých vitamínů A, B, C, D a E. Obsahuje velké množství živin, ale nízký počet kalorií, a proto je vhodná i jako strava v rámci dietního režimu.

Feferonka Hot-Pep-Cheyenne je sice pikantní, ale zároveň je bohatá na vitamin C a karoten („provitamin A“) a obsahuje kapsaicin, který pozitivně působí proti nachlazení, a také zlepšuje činnost trávicího traktu a tlumí bolesti hlavy a zad. Aby se chilli papričkám dařilo, je nutné zajistit jim dostatek světla a tepla. Odměnou vám bude nejen skvělá chuť, ale i krásné, jasně oranžové květy.

Okurka je bohatá na minerální látky a je vhodná pro osoby trpící dnou či revmatismem. Obsahuje vysoký podíl vody (až 96 %), a proto se nemusí bát zařadit ji do svého jídelníčku ani osoby při léčbě obezity. K tomu, aby se jasně žluté květy proměnily v chutné mini okurky, potřebuje být rostlina na světle a chráněná před větrem.

Lilek je zdrojem sodíku a kyseliny listové (vitamín B9) a předchází vzniku volných radikálů v těle. Lilek je potřeba pěstovat v teplých oblastech nebo eventuálně ve skleníku.

Pokud si i vy chcete pravidelně pochutnávat na intenzivní chuti čerstvé zeleniny, pak se vydejte do hobbymarketu Hornbach, kde si z nabídky minizeleniny jistě vyberete. Více informací na www.hornbach.cz/zahrada.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 115 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo