Jak jsme vybírali lavičky do parku

12.8.2013 | PR článek | Zahradní nábytek | Komentářů 2 |

Taky to znáte? Jdete parkem, jste unavení po delším chození, ale nikde žádný kloudný objekt k posezení. Bývalo tomu tak i v našem městě… až do doby, než jsem objevila ten opravdový klenot mezi lavičkami do parku.

Jak jsme vybírali lavičky do parku - foto, Hyperbydleni.cz

Vzhledem k probíhající obnově zámeckého parku v našem městě jsme dlouho hledali městský mobiliář, který vydrží i nájezdy vandalů, a navíc bude za příznivou cenu (přeci jen rozpočet byl jasně daný). A pak se to stalo, zamilovala jsem se na první pohled. Obdivovala jsem ty ladné křivky, souznění s okolní přírodou a hlavně tak pohodlné posezení, jaké vám jen lavička do parku může nabídnout. Tou vyvolenou se stala lavička Klasik. Více informací zde.

Údajně se jedná o nejoblíbenější typ parkové lavičky, a já se vůbec nedivím. Optimální výška sedáku vyhovuje jak mladým, tak starším občanům. Opěradlo je v ideálním sklonu pro příjemné posezení během dne, kdy člověk může pozorovat okolní dění v parku. Páry jej ale ocení i po setmění, třeba při romantickém pozorování hvězd. Lavička má také ideální rozměry – 150 x 65 x 73 cm, váží 45 kg a mohou být volně nebo kotvené.

Ačkoliv na první pohled vypadá lavička křehce, je velice odolná. Její podstavy jsou z masivní litiny, takže svou výdrží překvapí všechny, kteří by se snažili o její poškození. Skvělé také je, že všechny kovové části této parkové lavičky jsou již v základním provedení chráněny třemi vrstvami venkovních syntetických barev na kov, takže naši kolegové z technických služeb měli o starost míň. Nátěr byl černý, nicméně barva podstavy se dala přizpůsobit našim požadavkům. Potřebovali jsme totiž v parku sladit barvu podstavy s betonovými koši a betonovými květináči, které najdete na této adrese http://www.lavicky-kose.com/betonove-kvetinace/.

Jak jsme vybírali lavičky do parku, fotka

 

Také jsme si mohli vybrat barvu sedáku a opěradla. Standardně jsou tyto části vyráběny ze smrkových prken, my jsme však zvolili druhou možnost – tropické dřevo Iroko. Má výrazně delší životnost, což pro nás bylo rozhodující.

Náš park je teď naprosto dokonalý. Dokonce jsme při návrhu jeho úprav mysleli i na kuřáky a pořídili odpadkové koše s popelníkem. Možná se to zdá jako trochu naivní představa, ale snad tak omezíme počet nedopalků na cestičkách.

Jak jsme vybírali lavičky do parku, fotka

 

Pokud vám také záleží na vzhledu vašeho města či obce, nebuďte lhostejní a snažte se o zlepšení prostředí, ve kterém žijete. Parkové lavičky ADVAS vám nabídnou desítky variant.

Jak jsme vybírali lavičky do parku, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Andrea: Piknikový stůl je pecka!...< Odpovědět

Edita Bečičková: Ten piknikový stůl přesně...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo