Zahradní kůlna na nářadí

19.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní nábytek | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme na materiály, ze kterých můžete vyrobit zahradní kůlnu na nářadí. Nejpoužívanější jsou bezesporu ocel a dřevo...

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme na materiály, ze kterých můžete vyrobit zahradní kůlnu na nářadí. Nejpoužívanější jsou bezesporu ocel a dřevo.

Ocel

Tento materiál je velmi populární, což je dáno hlavně nízkou cenou. Navíc můžete sehnat i ocel z druhé ruky, kterou už někdo použil. V tomto případě postavíte kůlnu skutečně za velmi nízkou cenu. Pokud se ale rozhodnete pro stavbu ocelové kůlny a budete chtít kvalitu, stejně za ocel zaplatíte dost vysokou cenu. Při nákupu oceli si musíte přesně vypočítat, kolik jí budete potřeboavat. Ti zručnější z nás si můžou kůlnu postavit sami, nicméně pokud tento úkol zadáte specializované firmě, máte kvalitní výsledek zaručen. V tomto případě se ale kůlna mírně prodraží. Velmi důležité je taky určit tloušťku stěn. Čím tlustší ocel, tím dražší. Je dobré ale tloušťku stěn nepodceňovat, protože střecha potřebuje kvalitní a stabilní základnu. Co se týče dveří, je dobré použít posouvací dveře. Jsou nenáročné na prostor a používají se lépe než klasické vyklápěcí. Pokud chcete svou zahradu trochu oživit, opatřete svou novou kůlnu nějakým zajímavám nátěrem.

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.cz

Dřevo

Dřevo je sice méně populární než ocel, je ale daleko kvalitnější a nabízí větší rozmezí nabízených vzorů. Kvalitní tlusté dřevo vám zajistí dobrou bezpečnost kůlny a tím i vašeho nářadí. Ale i tak by jste měli zapřemýšlet, jestli vám stojí skladovat drahé příslušenství, jako je sekačka nebo motorová pila na zahradě a vystavit je tak nebezpečí krádeže. Co se týče životnosti, je na tom dřevo zhruba stejně jako ocel. Oba materiály vydrží zhruba 25 let, ale dřevo je náročnější na údržbu. Na rozdíl od oceli ale dřevo tak nepodléhá venkovním vlivům. Takže v létě nebude v dřevěné kůlně horko jako v peci a v zimě tam zase nebude zima jako na Sibiři. Dřevo totiž dýchá a propouští přebytečné horko nebo zimu ven. Dřevěná kůlna je taky daleko stylovější a můžete si vybrat z bezpočtu variant. Pokud se rozhodnete postavit si kůlnu sami, ze dřeva to zvládnete daleko jednodušeji než z oceli. Nejoblíbenější dřevo pro stavbu je borovice a cedar. Daleko častěji se ale používají průmyslově opracované dřevěné pláty.

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 15

Diskuze

Článek Zahradní kůlna na nářadí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo