Zahradní kůlna na nářadí

19.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní nábytek | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme na materiály, ze kterých můžete vyrobit zahradní kůlnu na nářadí. Nejpoužívanější jsou bezesporu ocel a dřevo...

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme na materiály, ze kterých můžete vyrobit zahradní kůlnu na nářadí. Nejpoužívanější jsou bezesporu ocel a dřevo.

Ocel

Tento materiál je velmi populární, což je dáno hlavně nízkou cenou. Navíc můžete sehnat i ocel z druhé ruky, kterou už někdo použil. V tomto případě postavíte kůlnu skutečně za velmi nízkou cenu. Pokud se ale rozhodnete pro stavbu ocelové kůlny a budete chtít kvalitu, stejně za ocel zaplatíte dost vysokou cenu. Při nákupu oceli si musíte přesně vypočítat, kolik jí budete potřeboavat. Ti zručnější z nás si můžou kůlnu postavit sami, nicméně pokud tento úkol zadáte specializované firmě, máte kvalitní výsledek zaručen. V tomto případě se ale kůlna mírně prodraží. Velmi důležité je taky určit tloušťku stěn. Čím tlustší ocel, tím dražší. Je dobré ale tloušťku stěn nepodceňovat, protože střecha potřebuje kvalitní a stabilní základnu. Co se týče dveří, je dobré použít posouvací dveře. Jsou nenáročné na prostor a používají se lépe než klasické vyklápěcí. Pokud chcete svou zahradu trochu oživit, opatřete svou novou kůlnu nějakým zajímavám nátěrem.

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.cz

Dřevo

Dřevo je sice méně populární než ocel, je ale daleko kvalitnější a nabízí větší rozmezí nabízených vzorů. Kvalitní tlusté dřevo vám zajistí dobrou bezpečnost kůlny a tím i vašeho nářadí. Ale i tak by jste měli zapřemýšlet, jestli vám stojí skladovat drahé příslušenství, jako je sekačka nebo motorová pila na zahradě a vystavit je tak nebezpečí krádeže. Co se týče životnosti, je na tom dřevo zhruba stejně jako ocel. Oba materiály vydrží zhruba 25 let, ale dřevo je náročnější na údržbu. Na rozdíl od oceli ale dřevo tak nepodléhá venkovním vlivům. Takže v létě nebude v dřevěné kůlně horko jako v peci a v zimě tam zase nebude zima jako na Sibiři. Dřevo totiž dýchá a propouští přebytečné horko nebo zimu ven. Dřevěná kůlna je taky daleko stylovější a můžete si vybrat z bezpočtu variant. Pokud se rozhodnete postavit si kůlnu sami, ze dřeva to zvládnete daleko jednodušeji než z oceli. Nejoblíbenější dřevo pro stavbu je borovice a cedar. Daleko častěji se ale používají průmyslově opracované dřevěné pláty.

Zahradní kůlna na nářadí - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 15

Diskuze

Článek Zahradní kůlna na nářadí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo