Výplety jsou šlágrem letošního léta

24.7.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní nábytek | Komentářů 0 |

Siesta na zahradě nebo na terase se rozhodně neobejde bez hezkého, pohodlného a kvalitního zahradního nábytku. Hlavní slovo v tomto segmentu letos bude rozhodně patřit výpletům. Oblíbené byly už loni, ovšem tentokrát jsou jasným trendem. Díky vývoji jsou výrobci totiž schopni je nabídnout i v nižších cenových kategoriích, samozřejmě při zachování kvality.

Výplety jsou šlágrem letošního léta - foto, Hyperbydleni.cz

Silnou pozici si zachová dlouhodobě populární hliníkový a kovový nábytek, roste také obliba subtilního nerezového nábytku. Pokud jde o dřevěný, lze hovořit o masivním návratu teaku. Renesanci zažívají také podušky a polstry. Nabídka zahradního nábytku je ovšem široká, že laik může mít problém se v ní zorientovat. Proto je vhodné poradit se s odborníkem, který zná nejen trendy na trhu, ale také přednosti i slabiny různých materiálů. Rozhodně se vyplatí osobní výběr u obchodníka, který je schopen prezentovat celou šíři sortimentu a jeho různé varianty a sestavy, ale i umožnit vyzkoušení pohodlí a odolnosti nábytku.

 

 

Výplety jsou šlágrem letošního léta - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jak vybrat správně

Před nákupem se dobře rozmyslete, kde bude nábytek umístěný, zda na střechou kryté terase, nebo na otevřené zahradě pod širým nebem. V potaz je nutné vzít také skladování: zatímco některý materiál zvládne pobyt venku i v zimě a počasí se na něm příliš nepodepíše, jiný bude potřebovat sucho a eventuálně teplo garáže, sklepa či zahradního domku. Důležitý je počet lidí, kteří budou nábytek pravidelně využívat: sestava pro zahradu staršího manželského páru bude samozřejmě vypadat jinak než nábytek pro mladou rodinu s častými návštěvami a oslavami či grilovacími večírky. Podstatná je samozřejmě také finanční částka, kterou je člověk ochoten na koupi vynaložit. Nejvíce informací se dozvíte při osobní návštěvě kvalitního prodejce, sestava zahradního nábytku může být totiž složena z různých prvků, doplňků a barevných variací, navíc dobří výrobci nabízejí možnost u většiny sestav doobjednat později některé více namáhané komponenty nebo látkové podušky. Kvalitní nábytek může vydržet až desítky let, a to i bez nutnosti náročnější údržby, proto se nevyplatí přehnaná spořivost. U výrazně levného zboží časem může dojít k praskání svarů, ke korozi v důsledku slabé povrchové ochranné vrstvy, rychlé opotřebení a nenávratné změny materiálu. Neplatí však, že čím je nábytek dražší, tím je lepší. I v nižší cenové kategorii je možné sehnat kvalitní sestavy, které budou dobře a dlouho sloužit. Zajímejte se také vždy o garance výrobce a poptejte se známých nebo na internetu, jaký má společnost přístup k reklamacím.

Výplety jsou šlágrem letošního léta - foto, Hyperbydleni.cz


Text: Alena Müllerová Foto: Mountfield, Kettler, Donate, Abitare

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Výplety jsou šlágrem letošního léta zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo