Altány pro romantiky a snílky

2.3.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Altány jsou stálými stavbami do zahrad dlouhou řadu let, ať se již jedná o sloupoví, rustikální trámy či typický anglický vzor. Můžete si vybrat z obrovské nabídky altánů, pavilonů a zahradních domků. Váš altán by měl zapadat do zahrady a být sladěn se zahradním domkem, aby nepůsobil jako že ho tam někdo zapomněl.

Altány pro romantiky a snílky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nasávat v klidu čerstvý vzduch rozkvetlé zahrady, naslouchat šustění padajícího listí či pozorovat, jak se stmívá, být chráněn před větrem a deštěm, anebo mít jednoduše možnost jen tak sedět a snít. To všechno se dá dělat v zahradním altánu. Kouzlo této romantické stavby můžete umocnit větším množstvím kvetoucích růží kolem. Ideální místo je na takovém místě zahrady, kde je klid a ticho, kde neslyšíte štěkot sousedovic psa nebo přímo hlučné sousedy. Sedět na čerstvém vzduchu v těsném kontaktu s rostlinami a živočichy je sen mnoha z nás.

 

Altány pro romantiky a snílky, fotka

 

Střecha z listoví chrání před lehkým mrholením, živý plot nebo zídka za zády poskytuje pocit bezpečí. Své kouzlo mají i pnoucí rostliny. Pokud vás tohle všechno láká, je na čase začít se zajímat, jak takový altán vybudovat. V obchodech najdete dostačující nabídku, nejrůznějšími lavičkami s pevným zadním dílcem počínaje a vysoce komfortními altány s pevnou střechou ze šindele nebo živice konče, v anglickém stylu pak ze dřeva, s mřížovanou zadní částí či kovaným opěradlem elegantních křivek ve tvaru gotické kapličky či pagody.

 

Altány pro romantiky a snílky, fotka

 

Vhodné místo pro vybudování altánu je v těsné blízkosti živého plotu, před zahradní zídkou, pod vysokým stromem nebo na konci zahradní pěšiny. Budete zde mít chráněná záda, což dává pocit, kterým se dostanete do stavu celkového uvolnění. Až budete přemýšlet, kam ho umístit, zkuste naplánovat, aby altán nebyl přímo vidět z terasy vašeho domu, váš klid tak bude méně rušen.

 

Altány pro romantiky a snílky, fotka

 

Altán si můžete zhotovit i sami. Na vytyčené místo umístěte z každé strany sloupek, nahoře je spojte jedním příčným trámem a zadní prostor můžete zakončit mřížovanou stěnou. Nešetřete popínavými rostlinami, inspirujte se altány v jiných zahradách a zkuste třeba popínavé růže. Obzvláště romanticky působí zahradní besídka či altán obklopený pnoucími růžemi, které mají velké množství dlouhých výhonků, poseté velkým množstvím květů.

 

Altány pro romantiky a snílky, fotka

 

K tomu, aby pnoucí růže vytvořily kolem vaší stavby krásný hustý závoj, je potřeba minimálně dva roky. Cekat se vám vyplatí a kdo již máte vysázeno a letos vám altán obroste růžičkami, pak můžete snít a být romantici jak středověký básník a oslnit vlastními výtvory právě tu vaši princeznu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Altány pro romantiky a snílky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo