Tipy pro stavbu zahradní kuchyně

10.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Chcete si nechat zhotovit kuchyň v moderním a zároveň netradičním stylu? Potom se můžete nechat inspirovat některými vzory venkovních kuchyní určených speciálně pro zahradu. Nabízí ideální řešení pro jarní a letní měsíce, kde budete pobývat ve volném čase.

Tipy pro stavbu zahradní kuchyně - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kuchyně pod širým nebem patří k současným moderním západním trendům. Pokud vám zrovna vaření zabere delší čas a nechcete jej za hezkého počasí trávit ve čtyřech stěnách domu, můžete si jednoduše připravit jídlo venku. Existuje mnoho způsobů, jak si takovou kuchyňku postavit. V podstatě se jedná o doplňkové vybavení a zařízení, které se vám může hodit zejména při grilování, pro posezení návštěv a běžné stolování venku. Jedno ze základních vybavení by měl tvořit podlouhlý stůl nebo pult s dostatečně velkou pracovní plochou, na kterém si budete moci vše připravit.

 

Tipy pro stavbu zahradní kuchyně, fotka

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o výbavu pro venkovní používání, je třeba tomu přizpůsobit výběr materiálu, aby dokázal odolat vlhku nebo nadměrnému slunečnímu záření. Prostor zahradní kuchyně by měl být alespoň částečně krytý. Pracovní plochu je nejlepší opatřit si ze silného plastu. Sedací souprava může být buďto tradiční plastová nebo z moderních dřevinových materiálů jako je ratan, rákos, bambus nebo kokos, které tak vaši zahradu obohatí o další přírodní prvky. Také rozkládací židle z pevného dřeva v tmavě hnědé barvě vytvoří příjemné prostředí zahradní krajiny.

 

Tipy pro stavbu zahradní kuchyně, fotka

 

Aby se zahradní kuchyně co nejvíce podobala té, na kterou jsme zvyklí, je třeba obstarat si nerezový dřez a zajistit přívod vody s odpadem. Můžete tak během grilování a stolování průběžně omývat potřebné druhy nádobí a náčiní. Stejně tak jako voda bude v kuchyňce důležitá i elektřina. Zejména pro drobné osvětlení, až začne zapadat slunce. Pokud to možnosti vaší zahrady a domu dovolují, můžete si do kuchyňky zhotovit i zásuvku, abyste mohli používat některé drobné kuchyňské spotřebiče i venku. Jestliže máte na zahradě krb, můžete tuto kuchyňku propojit s ním a vznikne tak celý zahradní komplex.

 

Tipy pro stavbu zahradní kuchyně, fotka

 

Ke zdokonalování této kuchyně si můžete postupně kuchyňku vybavovat různými doplňky zahradního nábytku, jak se vám to hodí. To vše můžete v přiměřené míře nakombinovat s vhodnými květinami a keříky. Už nebudete muset v průběhu grilování přebíhat mezi zahradou a kuchyní v domě a chodit si pro potřebné vybavení. Budete mít vše v jednom a při ruce. Obětujte malou plochu zahrady, nechte se inspirovat a nebudete litovat.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Tipy pro stavbu zahradní kuchyně zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo