Kompostéry a sila pro Vaši zahradu

18.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby

Kvalitní kompost a jeho efektivní uskladnění je potřebné pro každou zahradu. Ať už na vaší zahrádce pěstujete zeleninu nebo vám rostou ovocné stromy, kterým zastřihujete větve, tak se vždy během kratšího času nahromadí větší množství rostlinného odpadu. A to dokonce, i když máte pouze okrasný trávník. Vytváření kompostu se provádí od nepaměti pro zlepšení kvality půdy, abyste mohli lépe pěstovat okrasné květiny a plodiny. Pro lepší uskladnění je výhodné pořídit si speciální kompostér s dostatečně velkým úložným prostorem.

Kompostéry a sila pro Vaši zahradu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Řada moderně stavěných kompostérů z plastu disponuje speciálním systémem uspořádaných otvorů, které umožňují optimální cirkulaci vzduchu. Spolu s příznivou teplotou a vlhkostí urychlují proces rozkládání. Posekanou trávu, plevel, drobné větvičky a slupky ze zeleniny tak snadno uskladníme a vytvoří se čistě přírodní odpadní směs obsahující stabilizované organické látky a rostlinné živiny, které jsou kvalitním základem pro růst květin a plodin. Kvalitní přírodní odpadní směs můžeme získat pouze řízeným biologickým rozkladem.

 

Kompostéry a sila pro Vaši zahradu, fotka

 

Plastové kompostéry oplývají řadou výhod. A to jak po praktické stránce tak i svým moderním vzhledem. Spolehlivě dovedou nahradit klasické komposty ohraničené dřevěnými prkénky a to bez nepříjemného zápachu z organických zbytků a létajícího hmyzu. Nevýhodou starých dřevěných kompostů je, že vlivem zvýšené vlhkosti a teploty rychle hnijí, a proto je nejvýhodnější pořídit si plastovou schránku s dostatečným objemem, aby se vám do ní vešlo v krátkém čase co nejvíce odpadu. Například budete řezat nebo zastřihovat větší množství větví u stromů a keřů a v ten samý den se rozhodnete posekat trávu a více odpadu se vám hned nahromadí. Proto je lépe pořídit si raději větší. Plastové kompostéry tak poskytují záruku dlouhodobé kvality a trvanlivosti. Pro pevnost a stabilitu je nejlépe volit jako materiál polyethylen.

 

Kompostéry a sila pro Vaši zahradu, fotka

 

Podobným řešením, jako je kompostér, se nabízí pro uskladnění rostlinného odpadu kompostovací silo. Tato nádoba rovněž umožňuje rychlejší rozpad a přeměnu rostlinných zbytků. Je snadno sestavitelné. Jeho kvalitní způsob uskladňování umožňuje mnoho dalšího využití v pěstitelství a zahradnictví. Vybrané modely obsahují kvalitní ventilaci a zároveň umožňují potřebné regulování průchodu vzduchu pomocí otočného ventilu, který je zabudovaný přímo ve víku. Kvalitní kompostéry mají v sobě vždy dostatek otvorů, ale u těchto vyspělých modelů můžeme počet otevřených otvorů regulovat. Jednoruční otvírání a zavírání je velice snadné díky zabudovaným pantům. Nový plastový kompostér se tak stane praktickým pomocníkem i moderním doplňkem pro Vaši zahradu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czTisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20112 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo