Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby

20.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Rozdělení zahrady na živou zelenou část a přístupové cesty s okrajovými chodníky si vyžaduje pečlivé uvážení především při volbě vhodného materiálu. Pro vybudování dostatečně pevného chodníku, potřebných cest v rámci zahradní plochy nebo ohraničení u záhonu nám může pomoci velkoformátová dlažba vyrobená z kvalitních betonových směsí.

Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby - foto, Hyperbydleni.cz

 

Předností velkoformátových desek je jednoduchý a rychlý způsob výstavby větších ploch, chodníků , příjezdových cest do garáže a parkovacích míst před domem. Tento typ dlažby si můžete objednat v libovolných rozměrech, barevném a vzorkovém provedení ja jen potřebujete. Čím větší a pevnější kusy, tím delší životnost. Barevnost může být buďto jednolitá nebo pestrá. Pokud máte rádi tradiční pestrý styl barevné čtverečkové mozaiky, můžete si pro obložení vaší oblíbené plochy pořídit velkoformátové dlaždice právě s takovým vzorem a na první pohled bude vše vypadat, jako by jednotlivé malé čtverečky byly každý pokládán a zabudován zvlášť.

 

Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby, fotka

 

Také povrchové provedení se u jednotlivých druhů obložení může lišit. Mnoho typů velkoformátové dlažby obsahuje dokonce protiskluzovou strukturu, která usnadňuje snadný pohyb a přitom zvyšuje o mnoho bezpečnost při chůzi. Jednotlivé desky jsou pomocí speciálního technologického postupu vyráběny tak, aby dlouhodobě měly vysokou odolnost proti mrazu a celé řadě chemických čistidel. Jako jeden z mála obkladových materiálů je vysoce odolný proti posypové soli v zimním období. Díky svému vysokému stupni pevnosti a odolnosti vůči mrazu vám taková dlažba vydrží po mnoho desítek let.

 

Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby, fotka

 

Velké formáty obkládacích dlaždic jsou módním trendem pro zdobení zahradních ploch. I zde najdou uplatnění jednoduché motivy v podobě přímých a pravoúhlých linií, které díky své jednoduchosti umožňují posílit celkový dojem z konkrétní stavby, plochy chodníku nebo jiného architektonického díla. Může se například jednat o pochozí plochy zahrad či vstupní prostory do soukromých objektů. Pohledový nebo pískovaný beton tak vytvoří jedinečný a nenahraditelný obkládací materiál.

 

Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby, fotka

 

Tento druh obkladového materiálu nalezne všestranné využití. Například si z něho můžete vytvořit stojaté ohraničení nebo zvláštní plotové desky pro jednotlivé zeleninové záhony. Pokud chceme zvýšit ochranu růstu našich plodin před neblahým napadením podzemními živočichy, můžeme takový obkladový materiál použít jako podhrabové desky. Větší betonové kusy tak představují jednoduché a efektivní řešení pro výstavbu plotů a potřebného ohraničení.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Přístupové cesty a plochy z velkoformátové dlažby zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo