Zastřešení terasy

2.6.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

S přicházejícím letním obdobím je spojeno mnoho dalších slunečných dnů. Příliš velké jasno a vysoké teploty mohou pro některé z nás trávení volných časů na zahradě být nepříjemné. K tomu, abychom se cítili na naší zahradě lépe, nám může pomoci jako doplněk kvalitní zastřešení terasy.

Zastřešení terasy - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud na vaší zahradě chcete trávit příjemné chvíle za každého počasí, potom vám můžeme doporučit nechat si zhotovit zastřešení z pevné konstrukce potažené fólií, které vám zajistí dlouhodobou ochranu po mnoho dalších letních sezón. Jednou z možností je nechat si zhotovit zastřešení s hliníkovou konstrukcí. Obvykle ji můžeme zakoupit v přirozené barvě hliníku nebo s bílým nátěrem. Komfortní hliníkové zastřešení terasy vám navíc poskytne elegantní design v každém svém detailu. Pro případ deště je zastřešení vybaveno okapovým žlabem, který umožňuje snadný a pohodlný odtok. Výhodou hliníkové konstrukce je nízká hmotnost, díky které můžete konstrukci snadno složit a přenášet.

 

Zastřešení terasy, fotka

 

Jestliže jste se rozhodli investovat dlouhodobě, potom vám můžeme doporučit zakoupit si zastřešení, které obsahuje konstrukci z ušlechtilé oceli. Univerzálně využívaný materiál poskytuje dlouhodobou záruku a výrobek tak můžete bez problémů využívat mnoho dalších let. Další možností jsou konstrukce dřevěné, které po stránce vzhledu nejlépe dokážou splynout se zahradním prostředím. Vysoké a silné sloupy podobné pergolám jsou spojeny ve vrchní části trámy a pokryté průhlednou fólií. Komfortní dřevěné zastřešení terasy klade důraz na výběr kvalitního dřeva. Pro tyto účely se obvykle volí dřevo smrkové, borovicové, dubové nebo cedrové. Pro jeho dlohodobé užívání je třeba dřevo opatřit kvalitním nátěrem, který mu poskytne ochranu před vysokými teplotami, deštěm i zimou. Barvu konstrukce můžeme zachovat v původním přírodním dřevěném odstínu s tím, že pouze naneseme čirý impregnační nátěr. Jinak můžeme použít mořidla v různých barevných odstínech dle vlastního vkusu.

 

Zastřešení terasy, fotka

 

Když máme hotovou konstrukci, tak se následně provádí instalace výplňového materiálu. Obvykle se jedná buďto o silnou plastovou fólii nebo zasklení. Pro lepší efekt zastínění si můžete k základní výbavě nechat zhotovit přední a boční markýzy, které při určitém nastavitelném sklonu zajistí odpovídající zastínění. Montáž lze provést rychle a pohodlně. Díky zastřešení se vaše terasa může stát další obyvatelnou místností, do které si můžete postupně opatřovat další doplňky.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

Související nabídky


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/domains1/vx263000/public/www_root/clanek_detail.php on line 448


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zastřešení terasy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 111 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Veletrhy - foto, Veletrh FOR INTERIOR představí kvalitní a originální nábytek a bytové doplňky, Hyperbydleni.cz

Veletrh FOR INTERIOR p...

19.09.2016

Největší podzimní veletrh nábytku, interiérů a...

Veletrhy - foto, Podzimní veletrh dekorací představí nejnovější trendy, Hyperbydleni.cz

Podzimní veletrh dekor...

02.09.2016

Patříte mezi odborníky a obchodníky v oboru...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo