Plastové oplocení pro dům

13.6.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 1 |

Pevné a bezpečné oplocení je základní výbavou každého rodinného domu. Pro ochranu obydlí a zahrady si můžeme vybrat z řady plotů s bezpečnostními ochrannými prvky jako doplňkovým příslušenstvím. Kromě klasických pletivových a dřevěných plaňkových plotů máme na výběr také z řady celoplastových nebo poplastovaných typů.

Plastové oplocení pro dům - foto, Hyperbydleni.cz

 

Oplocení pozemku ze silných plastových materiálů jsou dostatečně pevným vybavením, která jsou z pohledu bezpečnosti srovnatelná s ostatními druhy oplocení z materiálů jako je dřevo nebo kov. Ať už si pořídíte plotové poplastované pletivo nebo celoplastové plaňky, zaručí vám dlouhodobou životnost s letitým využíváním. Tento druh pletiva se ve velké míře používá pro oplocení soukromých zahrad, ale rovněž jej využívají majitelé sadů, zemědělských objektů nebo třeba také dětských hřišť.

 

Plastové oplocení pro dům, fotka

 

Při pořízení takového plotu nemusíte obstarávat žádné bezpečnostní opatření na zimu. Na rozdíl od dřevěného nebo kovového plotu nepotřebují žádné speciální nátěry ani mazací oleje. Díky silnému plastovému materiálu vydrží extrémní horka i mrazy. I přesto, že se jedná o plastové materiály, tak v teplých letních měsících k nadměrnému zvětšování objemu nedochází. Další výhodou je, že nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.

 

Plastové oplocení pro dům, fotka

 

Pokud si po letech chcete nechat zhotovit nový plot, který bude vysoce bezpečný a zároveň v moderním vzhledu, tak plastové ploty tuto možnost v širokém rozsahu nabízí. Z řady vzorků barev si můžete vybrat váš budoucí plot a přitom se můžete nechat inspirovat tradičními vzory. Tak například si můžete pořídit plot z plastových planěk v hnědé barvě se vzorem, který z dálky na první pohled připomíná natřené dřevo. Úspornější variantou této podoby může být také dřevoplastová směs, kterou tvoří kombinace dřevěných pilin s termoplastickým polypropylenem, který je zdravotně nezávadný a vhodný zejména pro alergiky.

 

Plastové oplocení pro dům, fotka

 

Samotná výroba nám o těchto plotech také může hodně pomoci udělat si dobrou představu, že se jedná o skutečnou kvalitu. Materiál jednotlivých částí plotů se pomocí speciální technologie probarvuje na skrz, čímž se docílí toho, že výsledná barva není pouze nátěrem, ale je napuštěná v celé struktuře. A tak v případě drobného poškození, poškrábání nebo jiného narušení plochy nedojde na první pohled k viditelnému znehodnocení jako tomu tak bývá u povrchových nátěrů. U mnoha dřevěných plotů postupem času dochází k trhlinám a odvrstvování třísek, což je v případě plastového plotu vyloučené. Pokud by náhodou k povrchovému poškození plotového dílu došlo, je možné jej opracovat běžnými dřevoobráběcími stroji. Dobrá investice se vyplatí, neboť je zárukou na celý život.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Petra Zahradníková: My jsme zvolili kolem...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo