Zahradní altány

1.7.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Pobyt na zahradě si v teplých letních měsících můžete zpříjemnit, pokud máte zahradní altán, která vás uchrání od prudkého slunečního záření. K tomu vám mohou pomoci některé ze zahradních altanů plátěných nebo dřevěných.

Zahradní altány - foto, Hyperbydleni.cz

 

Velká intenzita slunečních paprsků nemusí být pro každého jedince žádoucí. Pro dostačující zastínění si můžete pořídit plátěný altan nebo přístřešek. Jeho velkou předností je, že s ním můžete pohybovat a kdykoli jej sbalit, případně posouvat libovolně po ploše zahrady dle potřeby. Větší stanové typy plátěných altánů nabízí celkem široké a víceúčelové uplatnění. Nejčastěji je lze využít pro venkovní jídelní stůl. Zakryjí tak spolehlivě úhel dopadu slunečních paprsků ze všech stran na rozdíl od jednoduché varianty v podobě slunečníku, kde zůstane pořád mnoho prostoru osvíceného. Altán je ideálním řešením pro běžnou relaxaci a odpočinek. V neposlední řadě je také tento druh altánu velice výhodným řešením, pokud máte malé děti a chcete jim zpestřit pobyt na zahradě. Stejně tak může posloužit v situacích, kdy chystáte na své zahradě party s přáteli v podobě grilování.

 

Zahradní altány, fotka

 

Pokud máte vše předem dobře dlouhodobě promyšlené a chtěli byste do budoucna pevnější a stabilnější řešení, jak se na vaší zahradě skrýt před prudkým sluncem a přitom si užívat příjemný pobyt venku, můžete si pořídit dřevěný zahradní altán. Stejně tak jako plátěné druhy můžete i ty dřevěné využívat na ukrytí jídelního stolku, ale především jsou vhodné pro pohodlnou relaxaci. Obzvláště pokud si necháte stěny zhotovit z mřížovaného dřeva připomínajícího proutění.

 

Zahradní altány, fotka

 

Obvyklá sestava dřevěných altánů obsahuje již kompletně smontované jednotlivé stěnové dílce dohromady, což umožňuje v rámci pracovního postupu snadné navázání v případě stavění svépomocí. Většina zahradních altánů je dodávána včetně reálného obrázkového návodu na montáž. Nosné sloupy v podobě masivních dřevěných kusů jsou pevně uchycené v travní ploše. Systém stability spočívá ve čtyřech a více navzájem propojených profilů. Tímto způsobem se v maximální míře zamezuje praskání s následnou deformací, jako tomu v řadě případů bývá u běžných hranolových konstrukcí. Praktickou i estetickou součástí moderního altánu je také i moderní střešní krytina, která bývá obvykle srovnatelná s klasickými druhy krytin pro obytný dům.

 

Zahradní altány, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zahradní altány zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo