Zahradní altány

1.7.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Pobyt na zahradě si v teplých letních měsících můžete zpříjemnit, pokud máte zahradní altán, která vás uchrání od prudkého slunečního záření. K tomu vám mohou pomoci některé ze zahradních altanů plátěných nebo dřevěných.

Zahradní altány - foto, Hyperbydleni.cz

 

Velká intenzita slunečních paprsků nemusí být pro každého jedince žádoucí. Pro dostačující zastínění si můžete pořídit plátěný altan nebo přístřešek. Jeho velkou předností je, že s ním můžete pohybovat a kdykoli jej sbalit, případně posouvat libovolně po ploše zahrady dle potřeby. Větší stanové typy plátěných altánů nabízí celkem široké a víceúčelové uplatnění. Nejčastěji je lze využít pro venkovní jídelní stůl. Zakryjí tak spolehlivě úhel dopadu slunečních paprsků ze všech stran na rozdíl od jednoduché varianty v podobě slunečníku, kde zůstane pořád mnoho prostoru osvíceného. Altán je ideálním řešením pro běžnou relaxaci a odpočinek. V neposlední řadě je také tento druh altánu velice výhodným řešením, pokud máte malé děti a chcete jim zpestřit pobyt na zahradě. Stejně tak může posloužit v situacích, kdy chystáte na své zahradě party s přáteli v podobě grilování.

 

Zahradní altány, fotka

 

Pokud máte vše předem dobře dlouhodobě promyšlené a chtěli byste do budoucna pevnější a stabilnější řešení, jak se na vaší zahradě skrýt před prudkým sluncem a přitom si užívat příjemný pobyt venku, můžete si pořídit dřevěný zahradní altán. Stejně tak jako plátěné druhy můžete i ty dřevěné využívat na ukrytí jídelního stolku, ale především jsou vhodné pro pohodlnou relaxaci. Obzvláště pokud si necháte stěny zhotovit z mřížovaného dřeva připomínajícího proutění.

 

Zahradní altány, fotka

 

Obvyklá sestava dřevěných altánů obsahuje již kompletně smontované jednotlivé stěnové dílce dohromady, což umožňuje v rámci pracovního postupu snadné navázání v případě stavění svépomocí. Většina zahradních altánů je dodávána včetně reálného obrázkového návodu na montáž. Nosné sloupy v podobě masivních dřevěných kusů jsou pevně uchycené v travní ploše. Systém stability spočívá ve čtyřech a více navzájem propojených profilů. Tímto způsobem se v maximální míře zamezuje praskání s následnou deformací, jako tomu v řadě případů bývá u běžných hranolových konstrukcí. Praktickou i estetickou součástí moderního altánu je také i moderní střešní krytina, která bývá obvykle srovnatelná s klasickými druhy krytin pro obytný dům.

 

Zahradní altány, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

Související nabídky


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/domains1/vx263000/public/www_root/clanek_detail.php on line 448


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zahradní altány zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 111 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Veletrhy - foto, Veletrh FOR INTERIOR představí kvalitní a originální nábytek a bytové doplňky, Hyperbydleni.cz

Veletrh FOR INTERIOR p...

19.09.2016

Největší podzimní veletrh nábytku, interiérů a...

Veletrhy - foto, Podzimní veletrh dekorací představí nejnovější trendy, Hyperbydleni.cz

Podzimní veletrh dekor...

02.09.2016

Patříte mezi odborníky a obchodníky v oboru...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo