Zahradní houpačky

14.7.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Léto je v plném proudu a lidé, kteří si nemohou dovolit nikam cestovat, využívají volného času k pobývání na zahradách. Jestliže hledáte řešení pro skutečný odpočinek na Vaší zahradě, potom vám můžeme doporučit, abyste si pořídili některou ze zahradních sedačkových houpaček.

Zahradní houpačky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Exkluzivní provedení mnoha zahradních houpaček zpestřuje prostředí zahrady. Pokud vlastníte dům s dostatečně prostornou terasou, tak si houpačku můžete umístit právě tam. Ukotvení konstrukce přímo do dřevěné podlahy terasy nebo verandy může být mnohem jednodušší. Z poměrně široké nabídky mnoha výrobců si můžete vybrat zahradní houpačky dřevěné, kovové nebo plastové. Exkluzivně vyhlížející dřevěná houpačka tak zajímavým způsobem oživí prostor vaší zahrady. Zvláštním místem pro venkovní houpačku může být také dřevěný zahradní altán, který vytvoří prostředí příjemného posezení a relaxace v dřevěném přírodním prostředí.

 

Zahradní houpačky, fotka

 

Pořízením houpačky tak doplníte svoji zahradu nejen o moderně vypadající doplněk, ale především získáte velice pohodlné posezení venku, které se s běžnými židlemi jen tak nevyrovná. Mnoho druhů houpačkových laviček je vyrobeno z lepených vrstev borovicového nebo smrkového dřeva, které je pro delší životnost a ochranu před nepříznivým počasím natřeno speciální impregnační emulzí. Houpačka vyrobená z vrstveného smrkového dřeva tak poskytuje bezpečné a pevné posezení. Houpací lavice je zavěšena na pevném a stabilním dřevěném rámu, který zajišťuje oporu a plynulý průběh celého houpání. Bezpečné a pohodlné houpání zajišťují dva pevné řetězy, které jsou z každé strany zavěšené na konstrukci. Tyto řetězy někdy také nahrazují podlouhlé dřevěné hranoly, které spojují houpačku s konstrukcí pomocí pevného zašroubování.

 

Zahradní houpačky, fotka

 

Mezi zvláštní druhy těchto výrobků můžeme zařadit houpačky, které jsou vyrobené z rozmanitých druhů exotických dřevin jako je bambus, rákos nebo teakové dřevo. Na rozdíl od těch z pevného dřeva bývají konstrukce ztočené různě do oblouků, což vytváří velmi ojedinělý okrasný prvek. Jejich houpací lavičky bývají opatřené různobarevným látkovým vypolstrováním z měkké tkaniny. Houpací lavičku na těchto zvláštních konstrukcích může někdy nahrazovat odlehčená varianta v podobě sítě, která je nejlepší bavlněná nebo z polyesteru.

 

Zahradní houpačky, fotka

 

Autor: Jana Henychová  / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zahradní houpačky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo