Stavba přístřešku na popelnice

21.8.2011 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 1 |

Jestliže bydlíte v rodinném domku a řešíte otázku, kam umístit popelnici, je velmi praktickým řešením obstarat si pro ni pohodlný přístřešek, který si můžete buďto nechat na míru zhotovit nebo sami vyrobit.

Stavba přístřešku na popelnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejčastější variantou pro přístřešek na popelnice je ocelová konstrukce, která bývá svařována z úhelníků, které se během výrobního procesu ohýbají za studena. Po dokončení této fáze následuje natírání základovou barvou. Následně je k základní konstrukci pomocí pevných nýtů upevněn pevný trapézový plech. Pro vyšší odolnost si můžeme pořídit oplechovanou stříšku s pozinkovaným povrchem, která tak bude mnohem lépe odolná proti nepříznivému počasí. Jednotlivé hotové součásti jsou nakonec k sobě pevně sešroubovány.

 

Stavba přístřešku na popelnice, fotka

 

Výhodou kovových přístřešků je vysoká míra stability, dostatečná odolnost a dlouhá životnost. Na to, aby vám takový přístřešek vydržel zachovalý co nejdéle a přitom nevypadal po poměrně krátké době moc opotřebovaně, si vyžaduje pravidelné natírání speciálními nátěry, které poskytují ochranu před nepříznivými vlivy teplotních rozdílů.

 

Stavba přístřešku na popelnice, fotka

 

Pokud máte raději přírodní vzhled, můžete si nechat postavit přístřešek dřevěný, který navrch zakrývá deska tvořící stříšku. Ta může být upevněná buďto kolmo vzhledem ke kotvícím sloupům nebo lehce našikmená. Tuto stříšku můžete navíc obložit střešní krytinou, která dokáže poskytnout ochranu zejména při deštivém počasí. Na vyrobení takového přístřešku vám doporučujeme obstarat si dostatečně vysušené a vyzrálé smrkové dřevo, které všeobecně v rámci různých druhů staveb nachází velice široké uplatnění.

 

Stavba přístřešku na popelnice, fotka

 

Pro přístřešek na jednu popelnici, který stojí těsně vedle domu, vám postačí čtyři opracované sloupové profily, dvě prkenné desky a střešní krytina se stejným obsahem plochy, jako je deska určená na stříšku. Nejprve vše pečlivě vyměříme. Poté po ukotvení sloupů do země opět spojíme pevně všechny součásti k sobě silnými šrouby a nakonec přibijeme hřebíky plastovou střešní krytinu potaženou asfaltem. Pokud si zakládáte na tradičním obložení, můžete zvolit variantu v podobě vypalovaných tašek. Všechny díly, které jsou ze dřeva, můžete před započetím práce navíc natřít barevným mořidlem nebo ochranným nátěrem pro přečkání zimního období. Získáte tak pro vaši popelnici pohodlný a vzhledný úschovný prostor, který vám po dlouhá léta vydrží.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

nano4peace: pokud vás trápí zápach kolem...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo