Slaměné domky představují úsporu

7.11.2011 | (hh) | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Jestliže náhodou vlastníte dostatečně prostorný pozemek, kde byste si chtěli jednou postavit nějaký jednoduchý, nenáročný, ale zároveň úsporný rekreační objekt, potom vám mohou ke splnění takového přání pomoci pevné slaměné domky v kombinaci s drobným dřevěným materiálem.

Slaměné domky představují úsporu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Úsporná řešení je třeba nacházet všude tam, kde je to jenom možné. Právě slaměné domky jsou jednou z možností, která se majitelům prázdných pozemků nabízí. Pokud si necháte zhotovit na zákázku stavbu pasivního domu, který bude zčásti slaměný spolu se dřevem jako podpůrným materiálem, jistě ušetříte mnoho nákladů za stavební komponenty i spojový materiál. Navíc můžete získat jak rekreační objekt, tak i domek, který se po drobných úpravách, jako je především zateplení, může obývat i celoročně.

 

Slaměné domky představují úsporu, fotka

 

V posledních letech se stále více stávají moderním trendem nízkoenergetické pasivní domy. A to zejména kvůli efektivní úspoře energie. Aby bylo šetření energií skutečně znát a přitom nebylo na úkor pohodlného bydlení, pak je třeba do stěn, oken, střechy i podlahy zavést dle konkrétní potřeby co největší objem odpovídajících izolačních materiálů. Obzvláště pokud se jedná o domek slaměný nebo postavený z jiných lehkých přírodních materiálů, je vhodnější vybrat si stejně tak i izolační materiál na přírodní bázi, aby nebyl narušen celkový vzhled ani kvalita domu. Pokud náš budoucí dům bude tvořit sláma jako většinový stavební materiál, tak potom můžeme bez problémů použít jako spojový prvek hlínu.

 

Slaměné domky představují úsporu, fotka

 

Toto lze provádět za předpokladu, jestliže si předem naměříme a postavíme pevnou konstrukci z dřevěných lišt a prkének, která bude upevněná do země tak, aby držela stabilitu a mohly se na ni postupně připojit další potřebné materiály. I když se jedná o lehčí slaměný dům, tak by ani střešní krytina neměla být ochuzená o kvalitu ani vzhled. Mnohdy se můžeme setkat se slaměnými domky, které se kombinují se zelenou zatravněnou střechou. To spojuje dohromady osobitý přírodní vzhled, který se dokáže vytvořit v kombinaci nažloutlé nebo světle hnědé barvy spolu se zelenou. Váš dům tak získá osobitou, ale zároveň přirozenou čistě přírodní tvář.

 

Slaměné domky představují úsporu, fotka

 

Autor: (hh), Foto: slamenedomy.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Slaměné domky představují úsporu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo