Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Výměna kovového a drátěného oplocení, Hyperbydleni.cz

Výměna kovového a drátěného oplocení

19.1.2012 | (hh) | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Téměř každé oplocení se postupem času vlivem střídajících se ročních období opotřebuje a bude třeba ho jednou vyměnit - obzvláště pokud máte jednoduchý plot z pletiva, který vzhledem k jeho struktuře lze jen stěží natírat ochrannými nátěry.

Výměna kovového a drátěného oplocení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejpohodlnější varianta by byla přenechat vše odborným firmám. Jestliže si ale chcete ušetřit náklady, jste manuálně vzruční a vlastníte potřebné nářadí, postačí si pouze nakoupit materiál, tedy pletivo o určité potřebné délce, případně několik sloupků, pokud je chcete mít také nové.

 

Výměna kovového a drátěného oplocení, fotka

 

V první řadě je třeba určit si, jakým směrem a v jakých místech vaše budoucí oplocení povede, pokud nebudete chtít kopírovat stávající variantu. Je však nutné se řídit maximálním ohraničením vašeho pozemku, které nové oplocení nesmí přesáhnout. V souvislosti s tímto je však nutné respektovat stavební předpisy, abyste mimo jiné neporušili sousedské vztahy.

 

Výměna kovového a drátěného oplocení, fotka

 

Pokud obýváte starší rodinný dům, který ohraničuje plot o stáří delším než třiceti let, je vhodné spolu s novým pletivem obstarat si také výše zmíněné nové sloupky. Ty totiž zajišťují primární stabilitu a soudržnost celého oplocovacího systému. Jejich síla v pevnosti spočívá především ve hlubokém upevnění do země a zalití hrubou betonovou směsí, nejlépe kombinací písku se štěrkem.

 

Výměna kovového a drátěného oplocení, fotka

 

Úchytné části napínacího drátu je třeba upevnit na horní i dolní část, ale také i do středu prvního a posledního sloupku celého plotu. Následně nasadíme speciální plotové dílce, které se u řady druhů plotů spojují dohromady šroubováním. Poté je třeba přebývající části napínacího drátu odstranit. Dalším krokem je již samotná práce s pletivem, které dle potřeby odrolujeme a provlékneme upínací tyč pro pletivo do první řady mezi plotová oka. Tuto stejnou tyč současně s pletivem postupně upevňujeme na připravené plotové háky. Tento postup opakujeme až do úplného napnutí pletiva. Při vyhlubování zemních otvorů pro umístění sloupků je třeba vědět, že míra hloubky se řídí délkou plotového kůlu. Pro bezpečnost je také nutné mít spodní držák pro napnutí drátu na sloupku těsne nad zemí. Rovnost průběžně kontrolujte pomocí vodováhy. Nové oplocení vám může vydržet několik desítek let a současně budete mít radost z vlastní dobře vykonané práce.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výměna kovového a drátěného oplocení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo