Ploty

7.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Plotek kolem vaší zahrady může být vyroben ze spousty druhů materiálu. Udržuje soukromí pro vás i vaše domácí mazlíčky a navíc taky zlepšuje bezpečí vašeho domu. Některý druhy plotů můžou dokonce sloužit jako zvuková a větrná bariéra. Nejlepší soukromí zaručuje vysoký a bílý plot.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Plotek kolem vaší zahrady může být vyroben ze spousty druhů materiálu. Udržuje soukromí pro vás i vaše domácí mazlíčky a navíc taky zlepšuje bezpečí vašeho domu. Některý druhy plotů můžou dokonce sloužit jako zvuková a větrná bariéra. Nejlepší soukromí zaručuje vysoký a bílý plot.

Materiály

 

Dřevo

Dřevo je jednoznačně nejpoužívanější materiál pro stavbu plotu. Je to hlavně kvůli jeho všestranosti a nižší pořizovací ceně oproti ostatním materiálům. Nejlepší je měkké dřevo, jako je například cedar, borové dřevo a šlechtěná borovice. Jsou odolné proti venkovním vlivům víc než ostatní druhy dřeva. Další výhoda dřeva je, že ho můžete koupit v rozlišných variacích a v nejrůznějších cenových třídách. Dřevo je navíc lehce zrecyklovatelné, takže je šetrné k přírodnímu prostředí. Pomůže vám ušetřit jak přírodu, tak vaše bankovní konto.

Cihla

Cihelné ploty jsou populární převážně u novostaveb. Je sice dražší než dřevo, ale na druhou stranu vydrží daleko déle. To je protože snesou větší zatížení než ostatní materiály. Cihlový plot musíte postavit na betonovém základě. Tento druh plotu můžete navíc kombinovat s ostatními materiály, jako je například kov a dřevo. Pokud se vám nelíbí základní cihlová barva, není problém je přetřít podle vás.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Ocel

Ocel a hliník jsou skvělé lehké materiály, které se na plot výborně hodí. Většinou je můžete koupit ve dvou variantách. Buď jsou to rozměrné pláty, nebo užší vysoké laťky. Velmi hezké je, když z dlouhých latěk vytvoříte plot podobný žaluziím. Sice má špatné zadržovací vlastnosti, co se týče větru, ale jinak je to velmi stylový plotek. Při použití tohoto materiálu musíte plot ochránit proti venkovním vlivům a škrábancům. Šaptný není ani anti-korozní nátěr. Tyto ploty se většinou natírají, ale klidně je můžete nechat tak jak jsou.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Drát

Drátěné ploty se používají hlavně jako jednoduché zvýraznění hranic. Neposkytují žádnou ochranu proti hluku, větru a moc soukromí vám taky nazaručí. Vzheledem k výšce drátěného plotu alespoň poskytne dobrou ochranu před nežádoucími vetřelci. V současné době už ale nejsou tak populární jako dřív, zvláště kvůli své velké nepraktičnosti.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Brány

Bránu si musíte vybrat podle toho, jaký styl plotu máte. Dále si musíte určit, na jakou stranu se budou dveře otvírat a jakým způsobem. Můžete si vybrat, jestli se bude otvírat jen jedno křídlo, obě křídla nebo bude otevírání na kolejničkách a dveře se budou otvírat posunem do boku. Dobře si rozmyslete taky materiál, ze kterého bude brána vyrobena. Šlechtěná ocel je pravděpodobně nejlepší volba. Je dobře odolná proti rzi. Brána je navíc velmi masivní. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek Ploty zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HODINY A KLENOTY nově v Letňanech: Veletrh představí řadu novinek a podpoří mladé talenty, Hyperbydleni.cz

HODINY A KLENOTY nově ...

20.08.2019

Ve dnech 5. až 7. září 2019 se tradiční...

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo