Ploty

7.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Plotek kolem vaší zahrady může být vyroben ze spousty druhů materiálu. Udržuje soukromí pro vás i vaše domácí mazlíčky a navíc taky zlepšuje bezpečí vašeho domu. Některý druhy plotů můžou dokonce sloužit jako zvuková a větrná bariéra. Nejlepší soukromí zaručuje vysoký a bílý plot.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Plotek kolem vaší zahrady může být vyroben ze spousty druhů materiálu. Udržuje soukromí pro vás i vaše domácí mazlíčky a navíc taky zlepšuje bezpečí vašeho domu. Některý druhy plotů můžou dokonce sloužit jako zvuková a větrná bariéra. Nejlepší soukromí zaručuje vysoký a bílý plot.

Materiály

 

Dřevo

Dřevo je jednoznačně nejpoužívanější materiál pro stavbu plotu. Je to hlavně kvůli jeho všestranosti a nižší pořizovací ceně oproti ostatním materiálům. Nejlepší je měkké dřevo, jako je například cedar, borové dřevo a šlechtěná borovice. Jsou odolné proti venkovním vlivům víc než ostatní druhy dřeva. Další výhoda dřeva je, že ho můžete koupit v rozlišných variacích a v nejrůznějších cenových třídách. Dřevo je navíc lehce zrecyklovatelné, takže je šetrné k přírodnímu prostředí. Pomůže vám ušetřit jak přírodu, tak vaše bankovní konto.

Cihla

Cihelné ploty jsou populární převážně u novostaveb. Je sice dražší než dřevo, ale na druhou stranu vydrží daleko déle. To je protože snesou větší zatížení než ostatní materiály. Cihlový plot musíte postavit na betonovém základě. Tento druh plotu můžete navíc kombinovat s ostatními materiály, jako je například kov a dřevo. Pokud se vám nelíbí základní cihlová barva, není problém je přetřít podle vás.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Ocel

Ocel a hliník jsou skvělé lehké materiály, které se na plot výborně hodí. Většinou je můžete koupit ve dvou variantách. Buď jsou to rozměrné pláty, nebo užší vysoké laťky. Velmi hezké je, když z dlouhých latěk vytvoříte plot podobný žaluziím. Sice má špatné zadržovací vlastnosti, co se týče větru, ale jinak je to velmi stylový plotek. Při použití tohoto materiálu musíte plot ochránit proti venkovním vlivům a škrábancům. Šaptný není ani anti-korozní nátěr. Tyto ploty se většinou natírají, ale klidně je můžete nechat tak jak jsou.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Drát

Drátěné ploty se používají hlavně jako jednoduché zvýraznění hranic. Neposkytují žádnou ochranu proti hluku, větru a moc soukromí vám taky nazaručí. Vzheledem k výšce drátěného plotu alespoň poskytne dobrou ochranu před nežádoucími vetřelci. V současné době už ale nejsou tak populární jako dřív, zvláště kvůli své velké nepraktičnosti.

Ploty - foto, Hyperbydleni.cz

Brány

Bránu si musíte vybrat podle toho, jaký styl plotu máte. Dále si musíte určit, na jakou stranu se budou dveře otvírat a jakým způsobem. Můžete si vybrat, jestli se bude otvírat jen jedno křídlo, obě křídla nebo bude otevírání na kolejničkách a dveře se budou otvírat posunem do boku. Dobře si rozmyslete taky materiál, ze kterého bude brána vyrobena. Šlechtěná ocel je pravděpodobně nejlepší volba. Je dobře odolná proti rzi. Brána je navíc velmi masivní. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek Ploty zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo