Chcete si prodloužit léto?

6.5.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Máte rádi venkovní posezení s rodinou či přáteli a zdá se Vám léto příliš krátké? Uvažujete o zimní zahradě, ale ta „klasická“ je pro vás příliš drahá? Možná, že právě pro vás máme řešení: Pořiďte si prosklenou letní zahradu. Že znáte pouze „zimní zahrady“ a nevíte, co to je „letní prosklená zahrada?

Chcete si prodloužit léto? - foto, Hyperbydleni.cz

Jedná se o stavby pro zasklení teras nebo vytvoření prosklených venkovných místností. Prostory, které tak vzniknou, zajímavým způsobem rozšíří obytný prostor domu, poslouží k příjemnému posezení s rodinou či přáteli. Jsou to vlastně lehčí a jednodušší zimní zahrady, které ale nejsou vhodné k celoročnímu bydlení.

 

Systém posuvných křídel umožní otevření až ¾ plochy stěny. V teplých dnech si křídla odsunete a získáte tak otevřené posezení pod střechou. V chladnějších dnech nebo večer jednoduše stěny zavřete a rázem máte prosklenou místnost. Konstrukční systém neřeší odstranění “tepelných můstků“, to znamená, že konstrukce snáze promrzne. Proto není vhodná pro celoroční bydlení, ale spíše k prodloužení léta na terase. 
Systém je vhodný i pro zastřešení bazénů, prosklené stěny, zádveří apod. Letní prosklené zahrady mohou být navrženy v různých rozměrech a to buď s pultovou, nebo sedlovou střechou.  

Chcete si prodloužit léto? - foto, Hyperbydleni.cz
 

Konstrukce je vyrobena z hliníkových profilů s povrchovou úpravou bílým komaxitem. Po dohodě je možno zvolit i jiné barevné odstíny konstrukce. Obvodové svislé stěny jsou osazeny hliníkovými posuvnými křídly na celou výšku nebo mohou být rozděleny na dvě části, spodní pevnou a vrchní posuvnou. Pro zasklení můžete zvolit jednoduché sklo nebo izolační dvojsklo. Střecha je zasklena polykarbonátovými dutinkovými deskami o tl. 16 mm v čirém, bílém nebo kouřovém provedení. 
 
A cena? V porovnání s klasickými „zimními zahradami“ je cena samozřejmě podstatně příznivější.

Chcete si prodloužit léto? - foto, Hyperbydleni.cz
 

Firma KOVOAGREX se na výrobu skleníků a jejich vnitřního vybavení specializuje již od roku 1991. 
Výrobu skleníků zajišťujeme podle vlastní dokumentace. Při návrhu technického řešení skleníků jsme použili několik originálních nápadů. Snažíme se, aby naše skleníky vytvářely co nejlepší pěstební podmínky. Zvláštní důraz klademe i na životnost celé stavby.

Text a foto: www.kovoagrex.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Chcete si prodloužit léto? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo