Konec grilování? Ještě ne!

5.10.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Zahradní technika | Komentářů 0 |

I když to tak poslední dny nevypadá, letošní grilovací sezona se pomalu chýlí ke konci. Můžeme se rozloučit s grilováním venku na zahradě a na terasách. Ale nemusíme smutnit. Grilovat se naštěstí nemusí jen venku. Takové grilování v domě nebo v bytě nám umožňují elektrické grily. Ovšem ani při grilování na elektrickém grilu nepřijdeme o tu správnou atmosféru, kdy cítíme kouř spalovaného dřevěného uhlí.

Konec grilování? Ještě ne! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Grilování na elektrické grilu přináší nejednu výhodu. Takto připravené maso je zdravější a je tomu tak díky elektrické energii. Protože při takovém způsobu přípravy dochází k tomu, že na mase nevzniká tolik připálených míst, takže i rakovinotvorných látek vzniká mnohem méně. Zaraduje se také srdce nejednoho ekologa, protože při grilování na elektrickém grilu nedochází ke spalování a neprodukuje se ani žádný dým, který by zamořoval okolí.

 

Konec grilování? Ještě ne!, fotka
Konec grilování? Ještě ne!, fotka

 

Na elektrických grilech jejich uživatelé dále ocení především jejich snadnou obslužnost. Tyto grily se nemusí složitě roztápět, při jejich využívání nemusíme přikládat, vynášet popel a drhnout saze. Elektrické grily stačí zapojit do elektrické sítě a nechat během několika minut roztopit na ideální teplotu. Odpadá problém grilování v interiéru – elektrické nevydávají žádný kouř. Pokud tedy chcete grilovat ve Vaší zimní zahradě, nebo dokonce přímo v místnosti, je to velmi snadné – elektrický gril na nevydává žádný kouř ani zápach. Hodí se proto pro grilování v malých zahrádkách řadových domků v klidnějších městských čtvrtích, ale můžou být k vidění dokonce na terasách a balkónech panelových domů, protože jsou mimo jiné nenáročné i na prostor. Údržba elektrického grilu je rovněž jednoduchá. Mastnota připečená na roštu se musí samozřejmě odstranit podobně jako u všech dalších druhů grilů. U elektrického grilu ale odpadá problém s všudypřítomnými sazemi a popelem, které při mytí špiní ruce a oděv.

 

Konec grilování? Ještě ne!, fotka
Konec grilování? Ještě ne!, fotka

 

A když dogrilujeme, nemusíme se v případě elektrických grilů zabývat otázkou, kam s ním, protože elektrické grily jsou velmi praktické, kompaktní a nenáročné také na skladovací prostor. Většinou se skládají z jednotlivých částí, které se dají jednoduše rozmontovat. Anebo jsou tak malé, že se jednoduše složí do krabice a uloží například do garáže nebo zahradního domku.
 

 

Konec grilování? Ještě ne!, fotka
Konec grilování? Ještě ne!, fotka

 

S elektrickým grilem se ovšem pojí minimum nevýhod. Ta hlavní je nutnost přívodu elektrické energie , a vzít sebou gril na grilování do přírody opravdu nemá smysl. Maso upravené na elektrickém grilu je bez debat zdravější, ale vůbec ne horší chuti. Pokud máte strach, že vůně masa je nesrovnatelná s vůní a chutí masa upraveného na dřevěném uhlí, je Vaše obava neopodstatněná. Pomocí grilovacích lupínků, které vložíte do komory grilu, dokážete dodat masu nejen krásnou barvu, ale i vůni kouře z opravdového dřeva.

 

Konec grilování? Ještě ne!, fotka

 

Teď už je to tedy jen na Vás, jestli definitivně letošní sezonu grilování ukončíte nebo jí jen přesunete do tepla našeho domova. A třeba nakonec grilování na elektrických grilech přijdete na chuť.

Zdroj: Living.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Konec grilování? Ještě ne! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo