Ruční sněhové frézy a jejich využití

4.1.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Zimní období je v plném proudu a na cestách i v lesích se nachází dlouhodobě stále velké množství sněhu. Pozemní komunikace i drobné cesty kolem domů je třeba proto neustále průběžně udržovat, aby mohli lidé snadněji a rychleji procházet a projíždět denně do zaměstnání a za svými aktivitami.

Ruční sněhové frézy a jejich využití - foto, Hyperbydleni.cz

 

Odklízení sněhu ručním způsobem pomocí hrábla a lopaty je nejčastější volba většiny z nás, kteří volíme úsporná řešení a nechce se nám zbytečně investovat do nákladných a těžkých strojů, obzváště v případech, kdy toho sněhu nemusíme odklízet tak velké množství. Pokud ale máte na starosti údržbu větších ploch nebo delších cest, je mnohem výhodnější investovat do sněhové frézy, která nám práci velmi usnadní. Budete mít vše hotovo za kratší čas a fyzickou námahu tolik nepocítíte. Obzvláště pokud bydlíte nebo máte chatu či chalupu někde ve vysokohorských oblastech, tak se vám investice do takového pracovního nástroje určitě vyplatí.

 

Ruční sněhové frézy a jejich využití, fotka

 

Ze širokého sortimentu, který je na trhu k dispozici, si můžete vybrat buď frézu motorovou nebo elektrickou. Ty motorové se většinou vyrábí se čtyřtaktním motorem a v konkrétních typech s rozdílným výkonem. Koupi té správné frézy by měl každý zvolit především podle toho, jak hodně a často ji bude využívat. Pokud jste náhodou majitelé nějakého rekreačního objektu v horách nebo vlastníte úklidovou firmu na sníh a potřebujete se vybavit kvalitní technikou, je vždy dobré volit frézy s dlouhodobou životností, které obsahují kvalitní komponenty vyrobené z nezávadného a pevného materiálu. Zajistíte si tak výrobek, který vám vydrží více zimních sezón s tím, že je nutné o něj řádně pečovat a provádět pravidelnou údržbu a kontroly dle pokynů výrobce.

 

Ruční sněhové frézy a jejich využití, fotka

 

Díky osvojení technického pokroku v podobě některé z moderních fréz si můžeme z odklízení sněhu vytvořit příjemnější činnost než tomu bylo doposud, když jsme museli vše odhrabávat ručně pomocí hrábla. Řada z nás tak místo večerní relaxace s rodinou nebo posezení s přáteli trávila čas fyzicky a časově náročným odklízením sněhu s lopatou. Proto je v dnešní moderní době během zimního období neocenitelnou výbavou každého rodinného domku a rekreační chatky kvalitní ruční sněhová fréza, díky které můžeme zapomenout na každodenní starosti spojené s úklidem nenadálých přívalů sněhu. S pomocí frézy dokážeme velké množství sněhu odklidit rychle, pohodlně a snadno. Vzhledem k tomu, že téměř všechny ruční sněhové frézy jsou konstruovány pro lehkou manipulaci a vyrábějí se převážně z odlehčených materiálů, jsou také velice snadno ovladatelné a k jejich obsluze není zapotřebí vynaložit velkou sílu. A proto s nimi bez problémů mohou pracovat i jedinci méně fyzicky zdatní a technicky nadaní.

 

Ruční sněhové frézy a jejich využití, fotka

 

Zaváté výjezdy před vraty garáží, u vašich rodinných domů i zasněžené přístupové cesty, mohou být nyní snadněji odklizené. Vše zvládnete za několikanásobně kratší časový úsek a zbyde vám tak ještě čas na další práci, různé aktivity, rodinu, přátele, případně odpočinek.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ruční sněhové frézy a jejich využití zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo