Motorová zahradní kolečka

2.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 4 |

Pro práce různého druhu spolu s úklidem na zahradě je potřeba pořídit si kvalitní výbavu, aby vám co nejdéle vydržela. Pro rychlou a jednoduchou přepravu nákladu a drobných tuhých odpadů se vám může hodit lehce manipulovatelné motorové zahradní kolečko, se kterým zvládnete obstarat mnoho druhů prací rychle a pohodlně.

Motorová zahradní kolečka - foto, Hyperbydleni.cz

 

Lehké ovládání umístěné v rukojeti vozítka umožňuje snadnou pohybovou přístupnost téměř pro každého. Stačí pouze otočit rukojetí, následně dojde k sepnutí motoru a můžete se vydat na místo, kam právě potřebujete. Díky pevné konstrukci poháněné elektromotorem dokážete tak bez zbytečné námahy uvézt náklad o vyšší hmotnosti, než kdybyste používali obyčejné zahradní kolečko. Vozík pohání stejnosměrný elektromotor uložený v ose jednoho z kol, u kterého je současně zabudovaná i převodovka. To vše tvoří dohromady funkční a kompaktní celek. Zdrojem energie je speciální gelový akumulátor, který je vysoce odolný vůči přehřátí. Do budoucna tedy nehrozí vylití elektrolytu jako u některých vestavěných baterií. Akumulátor lze dobít přímo v kolečku a nemusíme jej zvlášť vytahovat.

 

Motorová zahradní kolečka, fotka

 

Vybavenost elektrickým motorem zahrnuje v sobě mnoho dalších výhod. Například, zvládne i s větším naložením překonat mírné stoupání a nevyžaduje zpevněný terén. Můžete se tak bez větších problémů pohybovat po písku a hlíně, aniž by se to promítlo na obtížnosti práce. Výkon motoru se automaticky přizpůsobuje charakteru projížděnému terénu a momentální zátěže. Z kopce nebo po rovině můžete kolečko bez odporu předbíhat. Dlouhou životnost zaručuje i samotná technologie, protože výkon motoru se při práci přizpůsobuje dané zátěži, a proto je spotřeba energie podstatně menší a tím pádem i celkové opotřebení. Převodovka je vyrobena z pevných plastových materiálů, které bývají vyztužené uhlíkovými vlákny.

 

Motorová zahradní kolečka, fotka

 

Samotná manipulace se jinak od běžného zahradního kolečka výrazně neliší. Při zatáčení nadlehčíte zadní kola, otočíte stroj do požadovaného směru a pokračujete v jízdě, kam potřebujete. Vyklápění se provádí ručně, u vyspělejších modelů se korba vykládá pomocí páky. Objemný náklad v podobě přebytečné zeminy, kompostu, hnoje, ořezaných větví nebo sutin ze staveb tak můžete snadněji přepravovat na požadované místo. Kromě osobního využití pro soukromé zahrady se motorizované kolečko dokáže uplatnit v lesnictví, zemědělství a stavebnictví, kde je třeba, aby požadovaná práce byla rychleji hotová. Jeden pracovník vám tak odvede za určitý čas více práce, než kdyby používal obyčejné obyčejný těžký kovový vozík. Zkrátka s motorizovaným zahradním kolečkem je konec vyčerpávajícím dnům při práci na zahradě a na stavbách.

 

Motorová zahradní kolečka, fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

lenkakerr@hotmail.de: Dobry den chtela bych vedet...< Odpovědět

Redakce: Kolekčo s elektromotorem...< Odpovědět

Pan kolečko: zdar kolik to kolečko uveze...< Odpovědět

Stanislava Rašková: Kolečko se mi moc líbí a...< Odpovědět

počet příspěvků: 4

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo