Zahradní vysavače a fukary

19.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 11 |

Uklízení na zahradě nám mnohdy může zabrat velké množství úsilí a času. Pokud posekáme trávu, musíme ji shrabat a uklidit na kompost. To samé s drobnými úlomky větví nebo spadaného listí. K tomu všemu nám může pomoci speciální typ zahradního vysavače s mnohostrannou využitelností.

Zahradní vysavače a fukary - foto, Hyperbydleni.cz

 

Takový přístroj si můžete pořídit buďto v elektrickém provedení nebo na benzínový motor. Díky svojí stavbě a konstrukci v kombinaci s popruhem na rameno je vysavač velice snadno manipulovatelný. Disponuje vysokým tahem vzduchu, který může fungovat i opačnou silou. Takže kromě vysavače jej můžeme používat také jako fukar, který je velmi výhodný při usměrňování nepořádku na jednu hromadu. Zahradním vysavačem tak odpad foukáním přemístíme na hromadu a následně vysajeme do připraveného vaku s dostatečným objemem, který si neseme přes rameno. Pokud je uklizený odpad přírodním materiálem, potom jej snadno využijeme do kompostu.

 

Zahradní vysavače a fukary, fotka

 

Zahradní vysavač je kompaktní přístroj, který dokonale umožňuje rychlou a přizpůsobivou změnu momentálnímu režimu vysavače a fukaru pouhou změnou polohy umístěné a volně nastavitelné klapky. Co se týče samotné trubice, tak se od běžných interiérových vysavačů liší tím, že má v sobě zabudované dvě komory. Horní část slouží k nasávání i fukaru, ta spodní pouze pro fukar. Jako u většiny moderních vysavačů je i zde nástavcová trubice teleskopicky nastavitelná v proměnlivé délce. Vysavač má kolečka pro snadnější udržování výšky trubice nad zemí. Pro elektronickou regulaci výkonu vysavače slouží několik poloh, jejichž počet se u každého produktu může lišit. Střídat polohy motoru se vyplatí jak pro jeho šetrnost tak pro optimální nastavení proudění vzduchu, který je pro chod spotřebiče nepochybně důležitý.

 

Zahradní vysavače a fukary, fotka

 

Vybrané modely elektrických zahradních vysavačů mohou kromě sání a foukání obsahovat také zabudovaný drtič odpadů. Taková vymoženost umožňuje v krátkém čase a šetrným způsobem ekologické zpracování zahradního odpadu, jako je tráva, listí nebo úlomky dřevin, odpad ze živého plotu a mnoho dalšího. Drtiče zpracovávají dřevní hmotu pomocí rotujících nožů a vznikají tak jemné kousky dřevní drti. Takto zpracovaný odpad lze mnohem snadněji vhodit na kompost. Díky této přídavné drtící funkci vysavače budete mít dokonale zajištěnou čistotu zahradní plochy i v okolí vašeho domu. Dokáže si poradit i s hlínou v jednotlivých rozích, zákoutích a štěrbinách. To vše je krok k perfektní čistotě a pořádku vašeho domova, který si i Vaše zahrada zaslouží.

 

Zahradní vysavače a fukary, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Antonín J.: Mě se osvědčil tenhle:...< Odpovědět

trix565: ...< Odpovědět

Kamil: ...< Odpovědět

trix565: ...< Odpovědět

trix565: Pokud nechceš řešit kabel,...< Odpovědět

Honza Vrobel: Chce to prostě nafoukat a...< Odpovědět

Radek Hrom: O co jde?< Odpovědět

Honza Vrobel: Několik let jsem používal...< Odpovědět

Radek Hrom: Dík aspon za značky projdu...< Odpovědět

kvápa: Tady? :D jdi na huereku a...< Odpovědět

Radek Hrom: Poptávám pro klienta fukar,...< Odpovědět

počet příspěvků: 11

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo