Mechanická a motorová postřikovací zařízení

23.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Téměř pro každou zahradu a prostředí, ve kterém se nachází květiny, nemůže kromě běžného zalévání chybět ani efektivní zavlažování a kropení. Obzvláště v období dlouhodobého slunečna a sucha. Pro pravidelné udržování vlhkosti zahradních ploch a zelených porostů nám mohou pomoci mechanická postřikovací zařízení, určená pro denní používání.

Mechanická a motorová postřikovací zařízení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Všechny živé rostliny vyžadují kvalitní a pravidelnou péči. Díky mechanickým postřikovačům se práce na zahradě o mnoho usnadní. Jejich způsob používání je velice jednoduchý. Ze širokého sortimentu si můžete vybrat z různých druhů postřikovačů od běžných ručních po větší, které pomocí popruhu upevníte na záda nebo na rameno. Mechanické postřikovače nemusíte používat pouze na rozprašování vody, ale také třeba i na hnojivo nebo dezinfekční a ochranné přípravky proti škůdcům. K aplikaci jiných látek než vody slouží jako příslušenství další zvláštní nástavce, které při stisku pístu o stejné síle umožňují vypustit rozdílné množství tekutiny v různém rozptylu.

 

Mechanická a motorová postřikovací zařízení, fotka

 

Díky dokonalé rozptylové technologii pomocí vysokého proudu vzduchu můžete vodu i ošetřující přípravky snadno dostat do všech potřebných míst. Zejména při aplikaci na stromy a keře tento způsob umožňuje zvlhčení všech detailů a zákoutí jednotlivých větviček a lístků zvrchu i zespoda. K tomu částečně napomáhá také poměrně široký rozsah nastavení trysek, které umožňuje vybrat si odpovídající látku pro ošetření květin nebo stromů. Pomocí takového přístroje můžete spolu s další přídavnou práškovací sadou velmi snadno a rychle nanášet na porosty práškové nebo granulované přípravky. U některých druhů postřikovacích zařízení se můžeme setkat s bezpečnostním přetlakovým ventilem spolu s ukazatelem. Úhlová tryska je v takovém případě plynule nastavitelná od silného proudu vody po velmi jemné rozprášení, které můžete využít především pro drobné a jemné okrasné květiny. Kropící zařízení nemusíte používat pouze pro práci venku na zahradě. Můžete s ní zalévat také vybrané květiny v interiéru. Obzvláště pokud máte doma vysoké pokojové rostliny, fikusy nebo bonsaje.

 

Mechanická a motorová postřikovací zařízení, fotka

 

Mezi novodobější a technicky vyspělejší modely patří pojízdné zahradní postřikovače na spalovací motor. Tyto druhy kropících strojů jsou výhodné zejména, pokud vlastníte rozsáhlou zahradní plochu s okrasnými i zeleninovými záhony. Mohou nalézt uplatnění také v průmyslovém pěstitelství, velkých zahradnictvích, sadech a vinohradech. V neposlední řadě je mohou ocenit mimo jiné i firmy specializující se na údržbu zeleně.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Mechanická a motorová postřikovací zařízení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo