Přístroje na štípání dřeva

25.5.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Štípání dříví patří k fyzicky náročným činnostem. Ať už pomocí dřeva vytápíte nebo jej používáte pouze do krbu, vždy to vyžaduje mnoho úsilí a dostatek fyzických sil, abyste si nějaké to dříví do zásoby naštípali. S moderním přístrojem na štípání dřeva vám může jít vše mnohem snadněji.

Přístroje na štípání dřeva - foto, Hyperbydleni.cz

 

Štípací přístroje na dřevo s vertikálním nebo horizontálním sekáním umožňují rychlé a pohodlné zpracování mnoha druhů dřevin. Snadno si poradí s menšími polínky i silnými špalky. Díky ostře nabroušenému štípacímu klínu, který je přitlačován mnohatunovou silou, tak s lehkostí dokáže rozsekat i delší a silnější polena, která pak dále podle potřeby můžete přístrojem postupně rozštípat na ještě menší špalíčky, aby se vám snadno vešly do úložního prostoru. Mezi přednostní výhody těchto štípačů patří velmi rychlý pohyb sečného klínu, který zajišťuje dostatečně výkonný elektromotor. Vyspělejší a výkonnější modely jsou vybaveny motorem třífázovým.

 

Přístroje na štípání dřeva, fotka

 

Na rozdíl od běžné sekery je mnohonásobně bezpečnější a nehrozí riziko úrazu, jako kdybyste dříví štípali ručně. Další jeho výhodou je, že i přestože je poháněn elektromotorem, pracuje velmi tiše a nebude tak rušit okolí. Pokud se budeme řídit pokyny výrobce a dodržovat základní pravidla bezpečnosti, potom se během manipulace s přístrojem nemusíme obávat žádného zranění. Pokud se týká vynakládání sil, tak obsluha tohoto novodobého štípacího stroje na dřevo není příliš náročná, a proto jej mohou bez problémů obsluhovat i osoby méně fyzicky zdatné. Zejména pak starší lidé, kterým může být tento nástroj v těžkých osobních situacích velmi užitečným pomocníkem.

 

Přístroje na štípání dřeva, fotka

 

Pro specifický způsob štípání dřeva si můžete navíc jako příslušenství k tomuto nástroji zakoupit několik dalších speciálně vysoustružených klínů. Pomocí klasického klínu se vždy štípaný kus rozsekne na dvě části, ale pokud byste chtěli kus rovnou rozčtvrtit, je velice praktické si pro takovou práci zakoupit křížový klín, který vám zaručí rychlejší odbyt práce. Většina těchto druhů moderních štípačů dřeva je pro snadnější a pohodlnější manipulaci vybavena speciálními kolečky. Štípačka na dřevo se hodí do každého rodinného domku s krbem, ale také je velice užitečná na chatu nebo chalupu. Stejně tak, pokud náhodou vlastníte větší rekreační objekt pro veřejné ubytování, můžete tak snadno a pohotově vašim hostům zajistit kvalitní a bezstarostné ubytování. Přístroje na štípání dřeva jsou vyspělou, moderní a mnohostranně využitelnou technologií, která nám v mnoha ohledech ušetří práci i čas.

 

Přístroje na štípání dřeva, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Přístroje na štípání dřeva zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo