Sypací vozíky pro pomoc na zahradě

7.6.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

S jarními prácemi na zahradě je spojeno zasévání plodin a květin. Pokud vlastníte rozsáhlou zahradní plochu, kde máte možnost vytvořit si větší množství zeleninových záhonů, může ruční zasévání být velice zdlouhavá a pro některé osoby namáhavá činnost. Pro usnadnění zasévání je velice praktické obstarat si některý ze sypacích vozíků.

Sypací vozíky pro pomoc na zahradě - foto, Hyperbydleni.cz

 

Sypací zahradní vozík je univerzálním a celoročně využitelným nástrojem, který je určený pro posypávání všemi druhy sypkých materiálů. To znamená, že jej kromě vysévání semen můžeme používat také pro aplikaci hnojiva nebo na posypovou sůl v zimním období. Vozík je vybaven posuvným dávkovacím mechanismem, který umožňuje přesné nastavení hustoty posypu. Zásobník je vyroben z antistatického plastu. Jako opěrný systém obsahují kovovou nohu, která zabraňuje překlopení vozíku při naplňování. Technické vybavení sypacího vozíku může být navíc opatřeno vysoce elastickým sypacím válcem a regulační lištou, která slouží pro přesné dávkování hnojiva a semen bez dodatečného přisypávání.

 

Sypací vozíky pro pomoc na zahradě, fotka

 

Speciální systém z výše uvedených součástí se velmi dobře uplatňuje jak při naplňování a setí, tak i při manipulaci, zejména když se potřebujete v průběhu setí o 180 stupňů otočit a plynule v práci pokračovat. Pokročilejší modely obsahují funkci volnoběhu koleček, což v praxi znamená, že přístroj začne náklad vysypávat, jakmile se s vozíkem rozjedete. A to pouze za předpokladu, že vozík tlačíte vpřed. Při tahání zpět se posyp neprovádí.

 

Sypací vozíky pro pomoc na zahradě, fotka

 

Toto univerzální zahradní vybavení je vhodné pro různé účely k celoročnímu používání. Až skončí období teplých měsíců a s nimi práce na zahradě a udržování zelených porostů, nemusíte sypací vozík ukládat s tím, že jej vytáhnete a použijete až příští jaro. Až přijde období mrazů a náledí, můžete tento nástroj velice účinně a efektivně využívat pro posypávání přístupových cest pískem nebo solí. Kolečka s traktorovým profilem se bez problémů přizpůsobí při každém použití na různých podkladech. K jejich vyčištění postačí silný proud vody. Míra dávkování se nastavuje pomocí páčky na zásobníku.

 

Sypací vozíky pro pomoc na zahradě, fotka

 

Pro pohodlnější manipulaci mají vozíky v sobě zabudované držadlo ve tvaru „T“. Vybrané druhy sypacích vozíků se dokonce dokážou dle nastavitelných poloh přizpůsobit individuální výšce uživatele a to díky stabilní dvojité profilované hliníkové tyči s teleskopickou funkcí. Zahradní sypací vozíky patří mezi moderní vybavení, jehož zakoupením získáte prostředek pro zajištění celoročních prací.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sypací vozíky pro pomoc na zahradě zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo