Zahradní sprchy pro osvěžení

30.6.2011 | Jana henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Pokud máte na vaší zahradě dostatečné prostorové možnosti, potom ji nemusíte využívat pouze pro pěstování rostlin. Pro účely kvalitního a spolehlivého osvěžení v horkých letních dnech si můžete nechat zhotovit sprchu přímo na vaší zahradě, která se vám do budoucna rozhodně vyplatí.

Zahradní sprchy pro osvěžení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Sprchu, která vám může stát na zahradě, velmi snadno a s chutí rádi využijete pro rychlé a pohodlné osvěžení během horkého náročního dne. Je ideálním doplňkovým vybavením, pokud již máte na zahradě postavený bazén. Sprchu tak lze efektivně používat pro hygienické osprchování před vstupem do bazénu, abyste mohli dlouhodobě šetřit čistotu jeho vody. Sprchování za venkovních podmínek je tak díky moderní výbavě rovnocenně komfortní jako v klasické koupelně. Vybavení stačí pouze správně napojit na rozvody potrubí přívodové i odpadní vody a zahradní zařízení se tak stává plně srovnatelné s tím bytovým.

 

Zahradní sprchy pro osvěžení, fotka

 

Samotný princip funkčnosti zpočívá v tom, že pomocí slunce při vyšších teplotách se postupně zahřívá základový kužel sprchy o určitém objemu vody na vyšší teplotu. Tuto výsledně teplejší vodu si uživatel následně může smíchat dle vlastní potřeby s vodou studenou, která může být zase zvláštně vychlazená samostatnou chladící technikou jako jsou ochlazovací čerpadla. Výslednou vodu, která je poté na výstupu ke sprchování, si můžete dle vlastní potřeby regulovat pomocí zvláštního směšovacího ventilu.

 

Zahradní sprchy pro osvěžení, fotka

 

Sprcha je také vybavena redukčním ventilem pro omezení tlaku na vstupu. Vybrané druhy venkovních sprch jsou také vybaveny pojistným ventilem sloužícím pro ochranu systému před přetlakováním při ohřevu a směšovacím ventilem pro regulaci výsledné teploty vody, což je velmi praktickým bezpečnostním opatřením. Pro upevnění na zahradní plochu a vysokou míru dlouhodobé stability jsou některé druhy sprch vybaveny zvláštním stativem.

 

Zahradní sprchy pro osvěžení, fotka

 

Po vypotřebování té teplejší vody, která se vám na slunci ohřeje, není za horkého počasí problém, abyste během pár hodin měli vaši sprchu opět teplou vodou zásobovanou a připravenou k dalšímu použití. Výhodou výše uvedeného systému ohřívání je, že voda tak získává teplo zdarma. Díky osprchování na zahradě tak můžete pohodlně a plynule přejít do bazénu a nemusíte zbytečně složitě chodit do bytové koupelny.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zahradní sprchy pro osvěžení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo