Náčiní na grilování a speciální grilovací sady

25.7.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Léto je v plném proudu a s ním je spojeno mnoho příjemných aktivit. Mezi ně patří zejména pořádání společenských akcí, jejichž nedílnou součástí je grilování.

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro grilování a opékání na venkovních roštech je zapotřebí obstarat si kvalitní grilovací náčiní. Obvykle bývá k sehnání v kompletních sadách, které obsahují vše, co je ke grilování běžných pokrmů potřebné. Kromě podběráků, obracečů, nožů a větších ostrých vidliček na pečení bychom zde našli i grilovací kleště. Jedná se o velmi praktický doplněk, když máte v nádobě naložené steaky a chcete je postupně jeden po druhém položit na rošt. Kleště stačí pouze uchopit a dvěma prsty sevřít jemnou silou. Také vám mohou dobře pomoci při přetáčení pro opečení z druhé strany. Kleště tak tvoří praktický doplněk v rámci běžné výbavy domácnosti, které můžete kromě grilování uplatnit i v rámci dílčích činností při denním vaření v kuchyni.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Pokud jste si oblíbili chuť grilovaných ryb, je velice praktické pořídit si v rámci kompletní grilovací sady nebo samostatně speciální opékač na ryby. Jedná se o podlouhlé elipsovité kovové síto s rukojetí, které je směrem k zemi mírně vypouklé, aby se na něm ryba dobře usadila. U některých typů zastává rukojeť jednoduché držadlo, za které se opékač pomocí dalších drobných spojových částí připevňuje přímo k hlavnímu grilovacímu tělesu. Stačí pouze smontovat konstrukci, připravit potřebné suroviny a začít grilovat.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Pro grilování špízu, tenčích klobás nebo zeleniny se ve velké míře používají zvláštní napichovací grilovací jehlice. Díky nim můžete menší kusy pokrmu na jehlici dokonale upevnit. V takovém stavu se mnohem lépe udrží optimální vzdálenost tak, že opékané jídlo v průběhu grilování zůstává výškově na úrovni roštu a nepropadne do žhavého popela. Navíc díky možnosti volného otáčení se tak potraviny z vnější části dobře propečou a zevnitř nezůstanou syrové. Pro vysokou odolnost bývají jehlice vyráběny z oceli nebo chromu.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

S grilováním souvisí i méně příjemné činnosti jako je úklid a údržba grilu a jeho příslušenství. K jeho vyčištění lze využívat z řad doporučených čistících přípravků, avšak nezbytnou součástí je i odstraňování nečistoty mechanickou silou. K tomu nám může pomoci speciální tvrdý kartáč na vyčištění usazenin, které se v průběhu více grilovacích akcí po sobě snadno zachytí. Můžete ho rovněž získat buďto samostatně, nebo když si zakoupíte některou z praktických grilovacích sad. Díky kartáči z tvrdých vláken tak zaschlé nečistoty dokonale odstraníte.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Grilovací sady s dostatečnou výbavou mohou být rovněž praktickým a vhodným dárkem pro někoho, kdo rád griluje a vy víte, že zatím podobnou sadu nevlastní.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Náčiní na grilování a speciální grilovací sady zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo