Náčiní na grilování a speciální grilovací sady

25.7.2011 | Jana Henychová | Zahradní technika | Komentářů 0 |

Léto je v plném proudu a s ním je spojeno mnoho příjemných aktivit. Mezi ně patří zejména pořádání společenských akcí, jejichž nedílnou součástí je grilování.

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro grilování a opékání na venkovních roštech je zapotřebí obstarat si kvalitní grilovací náčiní. Obvykle bývá k sehnání v kompletních sadách, které obsahují vše, co je ke grilování běžných pokrmů potřebné. Kromě podběráků, obracečů, nožů a větších ostrých vidliček na pečení bychom zde našli i grilovací kleště. Jedná se o velmi praktický doplněk, když máte v nádobě naložené steaky a chcete je postupně jeden po druhém položit na rošt. Kleště stačí pouze uchopit a dvěma prsty sevřít jemnou silou. Také vám mohou dobře pomoci při přetáčení pro opečení z druhé strany. Kleště tak tvoří praktický doplněk v rámci běžné výbavy domácnosti, které můžete kromě grilování uplatnit i v rámci dílčích činností při denním vaření v kuchyni.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Pokud jste si oblíbili chuť grilovaných ryb, je velice praktické pořídit si v rámci kompletní grilovací sady nebo samostatně speciální opékač na ryby. Jedná se o podlouhlé elipsovité kovové síto s rukojetí, které je směrem k zemi mírně vypouklé, aby se na něm ryba dobře usadila. U některých typů zastává rukojeť jednoduché držadlo, za které se opékač pomocí dalších drobných spojových částí připevňuje přímo k hlavnímu grilovacímu tělesu. Stačí pouze smontovat konstrukci, připravit potřebné suroviny a začít grilovat.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Pro grilování špízu, tenčích klobás nebo zeleniny se ve velké míře používají zvláštní napichovací grilovací jehlice. Díky nim můžete menší kusy pokrmu na jehlici dokonale upevnit. V takovém stavu se mnohem lépe udrží optimální vzdálenost tak, že opékané jídlo v průběhu grilování zůstává výškově na úrovni roštu a nepropadne do žhavého popela. Navíc díky možnosti volného otáčení se tak potraviny z vnější části dobře propečou a zevnitř nezůstanou syrové. Pro vysokou odolnost bývají jehlice vyráběny z oceli nebo chromu.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

S grilováním souvisí i méně příjemné činnosti jako je úklid a údržba grilu a jeho příslušenství. K jeho vyčištění lze využívat z řad doporučených čistících přípravků, avšak nezbytnou součástí je i odstraňování nečistoty mechanickou silou. K tomu nám může pomoci speciální tvrdý kartáč na vyčištění usazenin, které se v průběhu více grilovacích akcí po sobě snadno zachytí. Můžete ho rovněž získat buďto samostatně, nebo když si zakoupíte některou z praktických grilovacích sad. Díky kartáči z tvrdých vláken tak zaschlé nečistoty dokonale odstraníte.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

 

Grilovací sady s dostatečnou výbavou mohou být rovněž praktickým a vhodným dárkem pro někoho, kdo rád griluje a vy víte, že zatím podobnou sadu nevlastní.

 

Náčiní na grilování a speciální grilovací sady, fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Náčiní na grilování a speciální grilovací sady zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo