Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část)

30.5.2012 | Monika Kovačková | Bazény | Komentářů 0 |

Abyste si mohli svého zahradního bazénu po celou dobu koupací sezóny skvěle užívat, je třeba se o něj pečlivě starat. Pořiďte si moderní pomocníky, se kterými péče o bazén připomíná spíše snadnou a časově nenáročnou zábavu. Jak jste se dozvěděli v prvním díle článku, bazénové vysavače zaručí průzračnou čistotu vody, která vás bude vábit k vodním hrátkám; automatizované modely dokonce nebudou při čištění potřebovat vaši obsluhu. Aby vysavače měly co nejméně práce, můžete bazén před nečistotami chránit solární plachtou, která navíc funguje jako výborná tepelná izolace, a tak zabraňuje chladnutí vody. Pokud si rádi hovíte v příjemně vlahé vodě, uvítáte její vyhřívání pomocí tepelných čerpadel či solárních panelů, jejichž provoz je téměř zadarmo, a tak se vám investice do těchto zařízení, jež se starají o vaše pohodlí, brzy vrátí. Voda musí být čistá, a to nejen na pohled: zbavte ji všech bakterií, virů a mikroorganismů, přičemž se nemusíte uchylovat k používání chemických prostředků, které nejsou pro zdravé koupání úplně ideální volbou. Postačí vám velmi praktická UV lampa, která svým zářením bude vodu ve vašem bazénu stále desinfikovat.

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část) - foto, Hyperbydleni.cz

Existuje však mnoho dalších zařízení, které vám pobyt u vody maximálně zpříjemní. Především pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, nezbytným vybavením bazénu by měl být bazénový alarm, který je díky svému inteligentnímu softwaru a citlivým a technicky vyspělých senzorům schopen detekovat pád dítěte či zvířete do vody. Moderní alarmy jsou tak technologicky vyspělé, že množství falešných poplachů je minimální. Alarm, který zajistí bezpečné koupání celé vaší rodiny, stojí okolo tří tisíc korun.
 

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka

 

Bezpečné koupání, avšak tentokráte z hlediska hygieny, vám zajistí i sprcha, která je vhodným doplňkem každé zahrady s bazénem. Zvolte si solární sprchu, v níž je ohřev vody beznákladový – voda je zásobena v těle sprchové konstrukce a je zahřívána slunečním zářením. Sprcha je tak nenáročná na instalaci i údržbu. Solární sprchy se navíc pyšní módním designem, takže se snadno stanou dekorativním prvkem vašeho soukromého koupaliště. Sprchovat byste se měli nejen po koupání, jak je obvykle zvykem, ale především před ním – tím výrazně snížíte množství bakterií a nečistot obsažených v bazénu.
 

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka

 

Stejně jako ohřev vody prodlužuje koupací sezónu o několik měsíců, vhodně zvolené osvětlení bazénu prodlužuje možnost koupání až do pozdních nočních hodin. Mezi nejoblíbenější způsoby osvětlení bazénu patří různě barevné trubice prosvětlující desítkami drobných diod. Toto LED osvětlení se nejčastěji instaluje podél celého obvodu bazénu a vytváří romantickou atmosféru. Obdobnou službu vám prokážou bazénové reflektory, které jsou zabudovány přímo ve skeletu bazénu. Bazény nejčastěji doplňují světla v LED provedení nebo s klasickou halogenovou zářivkou. Různé barevné variace světelných clon vytváří originální a nezaměnitelné osvětlení bazénu, které vás při teplých letních večerech pokaždé nadchne.
 

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka

 

Vybavte si bazén nadstandardním zařízením a užívejte si všech možností relaxace, které vám domácí koupaliště nabízí.

 

Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část), fotka Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Snadná péče o bazén aneb Bazénové doplňky (2. část) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »