Vířivé vany nebo bazény

19.7.2007 | Martin Nejedlý | Bazény | Komentářů 0 |

Nechte vodu ať vás nadnáší, uvolní a zbaví stresu a psychické i fyzické únavy. Zapalte svíčky, pusťte si svou oblíbenou hudbu a už nic nebrání položit se na své oblíbené sedadlo a nechat si masírovat tělo.

Vířivé vany nebo bazény - foto, Hyperbydleni.cz

Pro relax i unavená záda


Zvlášť efektivně působí, nasměrujeme-li proud na bolestivé pletence nervů. Pro uskutečnění vašeho vodního snu však potřebujete spolehlivého partnera, který vám nabídne kompletní servis počínaje projektem, konče pozáručním servisem a údržbou. Tím je firma POOLSTAR s.r.o., jejíž vám poradíme a nabídneme takovou výbavu vašeho bazénu, která vám bude přesně vyhovovat a po řadu let sloužit k vaší spokojenosti bez poruch a dalších investic. Záleží jen na variantě kterou si zvolíte.

Pohoda v domácím provedení


Vířivé vany slouží k běžnému koupání a mytí, ale zároveň slouží k hydroterapeutickým účelům. Voda ve vanách nezůstává a po každém použití se vypouští. Je to dáno podstatně menším objemem vany než u vířivých bazénů.

Možností máte několik


Základní systém firmy POOLSTAR s.r.o. obsahuje vanu, nosnou konstrukci a vypouštěcí systém. Dále pak volíte masážní systém, buď perličkovou masáž (mnoho malých vzduchových trysek ve dně), nebo hydromasáž s terapeutickými tryskami na boku vany s možností zintenzivnění masáže přivzdušňováním a podsávacím efektem (takzvaný venturi efekt). Oba systémy je možno provozovat současně.

Moderní a jednoduché řešení


Ovládání elektrických systémů je řešeno bezpečnými senzorovými nízkonapěťovými tlačítky, nebo pneumatickými spínači. K systému je možno dodat další zařízení, jako je podvodní osvětlení 12V, předehřívání vzduchu pro perličkovou masáž, nebo desinfekční zařízení pro automatickou desinfekci vany po skončení koupání. Některé systémy dovolují i regulaci vzduchu u perličkové masáže, a to přednastavením na dmychadle nebo u inteligentnějších přímo z okraje vany. Vany jsou vyrobeny ze sanitárního akrylátu, zesílené skelným vláknem. Vnitřní armatury jsou nejčastěji vyrobeny z plastu, s možností volby typu a barvy povrchu.

Vířivé bazény


Chcete-li mít svůj whirpool pouze k hydroterapeutickým účelům a relaxaci, pak vám POOLSTAR s.r.o. nabízí vířivé bazény. Objem těchto bazénů je řádově 500 až 2500 litrů. Z důvodů velké spotřeby vody při užívání se voda nevypouští a bazén zůstává trvale napuštěn. Základní vybavení těchto bazénů obsahuje filtrační zařízení s oběhovým čerpadlem. Zároveň musí být voda vyhřívána, a to buď elektrickým ohřevem (cca 3 - 11 kW) nebo tepelným výměníkem z topného sytému kotle.

Dovnitř i ven


Bazény jsou většinou určeny pro vnitřní použití, ale existují i takové, které se dají provozovat venku. Vířivé bazény lze zapustit do země nebo volně postavit na povrch – ty jsou zpravidla obloženy dřevěným obkladem. Masážní systém je shodný s vířivými vanami. U hydromasáže lze volit různé druhy trysek, s různým způsobem masáže (rotační, pulzující nebo přímé). Bazény mohou být dále vybaveny podvodním světlem 12V, dávkovacím systémem pro desinfekci nebo ozonizátorem. Pro tepelnou izolaci, a tím i tedy levnější provoz, se používá vrchní krycí deska z polystyrénu, případně i z jiných materiálů.


Text: Martin Nejedlý, POOLSTAR s.r.o.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Vířivé vany nebo bazény zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »