Dětské pískoviště

17.5.2010 | Vladeko | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Jak je známo děti veškerý svůj volný čas tráví nejraději hraním. Tedy pokud si mají kde hrát. Není-li v dosahu žádné veřejné hřiště, je zde ještě možnost pořídit si alespoň vlastní dětské pískoviště na zahradu.

Dětské pískoviště - foto, Hyperbydleni.cz

Jak je známo děti veškerý svůj volný čas tráví nejraději hraním. Tedy pokud si mají kde hrát. Hned, jak se ukážou první sluneční paprsky, táhne to maminky se svými ratolestmi ven. Je to příjemné pro obě strany. Děti se na hřišti zabaví a maminky si na chvíli odpočinou. Každodenním evergreenem se však poslední dobou stává nedostatek dětských hřišť, velká vzdálenost nebo malá kapacita dětského hřiště. Příčinou je velký přírůstek dětí v posledních letech. Často se stává, že na dětském hřišti už je tolik dětí, že se tam prostě další nevejde. Ale řešení existuje. Proč si nepořídit vlastní dětské pískoviště na zahradu? Samozřejmě musí být splněn základní předpoklad, že totiž zahradu, dvorek nebo nějaký volný prostor máte.

Pískoviště na zahradě přináší spoustu výhod. Sami si můžete ohlídat, jestli jsou dodržovány základní bezpečnostní a hygienická pravidla. Nikdy totiž nemůžeme mít stoprocentní jistotu, že si na veřejně dostupném hřišti neulevil pes nebo kočka, i když je kolem většiny hřišť plot a zákaz vstupu psů. Vždycky hrozí nebezpečí přenosu škrkavek z psího trusu na děti, což několik studií v minulosti dokázalo. Výsledky šetření a zkoumání konkrétních dětských hřišť a především potom pískovišť byly dosti tristní a ukázali, že je co zlepšovat. Bezpečností podmínky dětských hřišť jsou nastaveny velmi přísně, ale nikdy nemůžeme mít jistotu, že se něco neulomí nebo nespadne prostě jen proto, že je to už dlouho používáno a neprošlo to žádnou kontrolou.

Dětské pískoviště - foto, Hyperbydleni.cz

Pískoviště je zásadní součástí každého správného dětského hřiště. Děti si v písku vyhrají asi nejvíce. Písek je příjemný materiál, se kterým se toho dá udělat hodně, nejoblíbenější zábavou je ale stavění a ničení báboviček. Jenže písek zároveň potřebuje určitou péči. Odborníci doporučují měnit písek každý rok. V písku se totiž daří různým roztočům a jiným nečistotám, které nejsou na první pohled vidět. Všem těmto nástrahám se dá poměrně snadno předejít nebo je alespoň částečně eliminovat. Velkým hitem totiž jsou zavírací pískoviště s krytem, která se dají velmi jednoduše na noc uzavřít. Funguje to na velmi sofistikovaném principu. Přes den slouží přídavná část jako lavička a přes noc jako víko.

Dětské pískoviště - foto, Hyperbydleni.cz

V poslední době se rozšířila taková ta provizorní umělohmotná pískoviště, která představují různá zvířátka, dají se jednoduše přenášet, ale jsou malá a na pořádné vyřádění to v žádném případě nestačí. Tato pískoviště taky nejsou příliš stabilní a dají se jednoduše převrhnout. Na pískoviště je rozhodně nejlepším materiálem dřevo. Při správné údržbě dlouho vydrží a co se týká bezpečnosti, jsou velmi stabilní. Mimo jiné jsou děti obklopeny přírodními materiály, což je vždy příjemnější. A v neposlední řadě dřevo lépe zapadá do prostředí zahrady. Dřevo jako materiál je ideální pro rozvoj naší fantazie. Vytvořit nebo objednat si můžeme různé tvary i různé barevné varianty. A na trhu samotném je k dispozici nepřeberné množství variant různých pískovišť.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Dětské pískoviště zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »