Vhodné pletivo a oplocení objektů

16.3.2011 | Jana Henychová | Plánování zahrad | Komentářů 2 |

Jarní sezóna pomalu začíná, a pokud ještě nemáte ve svém novém rodinném domku pořádné a bezpečné oplocení, pak můžete využít možnosti výhodného nákupu a slev od řady výrobců, kteří vám mohou nabídnout různé druhy oplocení pro konkrétní typy objektů.

Vhodné pletivo a oplocení objektů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Téměř všestranné využití již po řadu let nachází tradiční šestihranné pletivo na ploty, které má nahoře i dole zapletený napínací drát. Tento druh pletiv je vhodný pro další povrchovou úpravu a natírání dle vašich potřeb. Hodí do klasických rodinných domků, ale také i pro jednoduché rekreační objekty jako jsou dřevěné chatky. Stejně tak se vám může hodit, jestliže budete chtít oddělit zahradu od betónové cestičky nebo vytvořit na travnaté ploše zahrady ohrádku nebo výběh pro psa. Takový typ plotu nachází zkrátka univerzální využití.

 

Vhodné pletivo a oplocení objektů, fotka

 

Relativně moderním způsobem ohraničení pozemku je takzvané panelové oplocení. Pravidelná vylisovaná kovová konstrukce se silnými hranatými očky poskytne vašemu obydlí vysokou bezpečnost. Rámy plotových částí jsou dostatečně vysoké a silné, a proto se dají využívat zejména v průmyslových objektech, na stavbách kde potřebujete ohraničit důležitý úsek nebo část pozemku. Například pokud budeme v rámci stavby provádět výkop a hlubokou díru ohraničíme panelovým oplocením, abychom zvýšili bezpečnost kolemjdoucích. A tak se dočasně umístí plot. Větší obdélníkové otvory z pletiva mohou být v některých případech nedostatkem, a proto se často doplňují zelenou stínící tkaninou. Velmi specifickými druhy oplocení jsou pletiva dekorativní. Jemný materiál se vyrábí z odlehčeného vlnitého drátu. V tomto případě se výjimečně nejedná o pletivo k oplocení pozemku, protože pro takové účely není dostatečně silné. Je určené především k ochraně zahrad a záhonů. Aby dokonale splynulo s prostředím zahrady, vyrábí se pro takové účely v zelené barvě.

 

Vhodné pletivo a oplocení objektů, fotka

 

K pevnému a bezpečnému oplocení vašeho obytného objektu nepochybně patří i odpovídající vchodové dveře nebo vrata tak, aby vše dohromady ladilo. Pokud se vám zalíbilo panelové oplocení a máte v plánu si jej nechat zhotovit, pak právě k němu se nejlépe po praktické i vzhledové stránce budou hodit posuvné brány. Tento dveřní systém je v současné době velmi rozšířený zejména v průmyslových objektech, ale jako vchodové dveře nebo vjezdová vrata do rodinného domku si je můžete pořídit také. Stačí pouze vybrat si správný typ a barvu, případně si vše sami natřít. Různé typy posuvných bran a branek jsou výsledkem zkušeností a odborných znalostí získaných při montáži a s uplatněním řady technologií. Jejich výsledný vzhled a promyšlená konstrukce jsou důkladně propracovány ve všech detailech, aby byly co nejlépe použitelné. Za předpokladu, že jsou silně upevněné, pak se stávají zárukou vysoké stability a dlouhé životnosti.

 

Vhodné pletivo a oplocení objektů, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jitka Nejedlá: Tuto firmu mohu také...< Odpovědět

Martina Kochaníčková: Vřele můžu doporučit...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »