Dětské hřiště na vaši zahradu

25.3.2011 | Jana Henychová | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Nastávají první teplejší týdny jarního období a ti z vás, kteří vlastní rodinný dům se zahradou, mohou začít provádět první práce. Nyní vám můžete poskytnout několik tipů na domácí dětské hřiště.

Dětské hřiště na vaši zahradu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud vlastníte dostatečně velkou zahradu, nabízí se vám daleko větší možnost seberealizace a tak můžete prostoru pro děti věnovat větší plochu. Jednou z možností je nechat si zhotovit dětské dřevěné hřiště, které nachází univerzální uplatnění téměř pro každou přírodní krajinu, neboť dřevěný materiál nejlépe splývá s trávou a stromy a vytváří tak nejvíce přirozený dojem. Jejich konstrukce bývá obvykle vytvořená z lepených mořidlových řeziv ošetřených zvláštním lakem nebo ze speciálně vyřezávaných dřevěných profilů, které zaručují dlouhou životnost a především stabilitu.

 

Dětské hřiště na vaši zahradu, fotka

 

Máte upevněnou základní konstrukci a k ní můžete postupně dokupovat různé herní sestavy s žebříky a prolézačkami, které jsou mimo domácí zahrady i využitelné pro prostory na veřejných prostranstvích, sportoviště a také v mateřských školkách. Díky dobře navazujícímu uzpůsobení jednotlivých dílů jsou dostatečným vyžitím pro pohybové aktivity dětí. K základní konstrukci můžeme postupně doplnit namontováním dalších jednotlivých prvků jako jsou závěsné a vahadlové houpačky nebo pružinová houpadla, na kterých mohou děti najít skutečné vyžití.

 

Dětské hřiště na vaši zahradu, fotka

 

K sestavám je možné dokoupit houpačkové moduly s jednou nebo dvěma houpačkami. Ne každý má dostatečně velikou zahradu, aby na ní mohl vytvářet dětské hřiště s mnoha vymoženostmi. Jako základní výbava tak může postačit některá ze sestav se skluzavkou a síťovými prvky na šplhání a lezení. V základní sestavě nezaberou tolik místa a vaše děti v nich mohou najít zalíbení. Výhodou síťových houpadel je, že jsou technicky jednoduchá a nevyžadují příliš náročné práce na údržbu.

 

Dětské hřiště na vaši zahradu, fotka

 

Nedílnou součástí každého dětského hřiště je správně vyhloubené a ohraničené pískoviště. Jelikož se stává prostorem pro vyžití dětí předškolního věku, mělo by být především okraje s pěkným a barevně zajímavým vzhledem, aby dokázalo zaujmout. Při jeho stavbě je třeba pomyslet i na období, kdy bude nepříznivé počasí a pískoviště se nebude využívat. Univerzální řešení je přikrytí dřevěným prknem nebo polystyrénem. To vše navíc ještě pokryjeme speciální plastovou fólií. Některá moderní dřevěná pískoviště obsahují speciální dřevěný kryt, který poskytuje dostatečnou bezpečnostní ochranu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dětské hřiště na vaši zahradu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »