Zahrada na klíč ušetří desetitisíce

5.9.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Stejně jako domy lze i zahrady „stavět“ na klíč. Správným výběrem jediného spolehlivého dodavatele lze přitom ušetřit nejen čas, ale i nezanedbatelnou část potřebných nákladů - na větší zahradě až 300 000 korun.

Zahrada na klíč ušetří desetitisíce - foto, Hyperbydleni.cz

 

Alfou a omegou realizace zahrady je strojní zázemí realizační firmy. Jen s vlastními speciálními stroji určenými pro zakládání zahrad není závislá na ostatních dodavatelích a celý projekt je schopná zvládnout sama. Modelací terénu počínaje, přes osadbu, bazén, koupací jezírko, veškeré chodníky až po plot kolem pozemku konče.

 

Zahrada na klíč ušetří desetitisíce, fotka

 

Výhodou tohoto komplexního řešení je nejen eliminace zbytečných nákladů a časových prodlev, ale také jednotná linie realizace. Dalším plusem, který se projeví snížením finální ceny, je architekt přímo ve firemním týmu. To je zárukou, že nedojde k narušení původní koncepce a ideje zahrady, což by se mohlo snadno stát, pokud by návrh realizovala jiná než „mateřská“ firma. Zejména proto, že v průběhu prací může dojít k mnoha nečekaným událostem, které je architekt – je-li součástí týmu - schopen okamžitě řešit úpravou projektu, aniž by přitom došlo k nežádoucí změně výsledného efektu a bez toho, aby odpovědnost za konečnou podobu nesli sami investoři.

 

Zahrada na klíč ušetří desetitisíce, fotka

 

Zapamatujte si:

- Při realizaci zahrady má nespornou výhodu firma, která disponuje vlastním architektem. Projekt tak může být v případě nutnosti měněn i v průběhu samotné realizace s jistotou zachování původní myšlenky. Architekt přitom pracuje flexibilně, s citem, a navíc v rámci původní ceny.

- Firma s vlastním strojovým parkem se nemusí přizpůsobovat časovým a dalším možnostem ostatních dodavatelů. Ušetříte tak více za náklady a realizace bude výrazně rychlejší, a to až o několik týdnů. Firma bez odpovídajícího vybavení nebude v rámci stejného rozpočtu schopna odvést srovnatelný rozsah prací. Rozdíl bude patrný na první pohled.

- Zahrada zrealizovaná na klíč jednou firmou může být předána k užívání už za 2 až 4 týdny. S více dodavateli, kteří na sebe z různých důvodů vhodně nenavazují, může realizace zahrady trvat třeba až 4 měsíce.

- S jednou realizační firmou je naprosto jasná zodpovědnost za veškeré práce: ručí za celek, je schopná řešit vše od zámkové dlažby, přes trávník, bazén či jezero až po plot.
- Jediný dodavatel nebude potřebovat tak vysoký zisk, jaký by si dohromady naúčtovalo například šest různých firem. Úspory se projeví například i na dopravě materiálu.
- I sousedé ocení, pokud se díky jediné realizační firmě zkrátí doba působnosti hlučné techniky na pozemku na minimum.

- Pokud se přece jen rozhodnete pro realizaci s několika dodavateli, přizvěte si alespoň odborný dozor. Dohlédne na kvalitu prací a dodržení technologických postupů, pomůže eliminovat chyby a rozlišit eventuální odpovědnost za škody.

 

Zahrada na klíč ušetří desetitisíce, fotka

 

Co by nemělo chybět ve strojovém zázemí kvalitní firmy

pásové bagry ● pásové nakladače ● mikrobary ● mikro nakladače ● přídavná strojní zařízení ● nákladní automobily ● sklápěče ● případná další technika pro zemní a stavební práce ● zařízení pro zakládání trávníků ● rotační brány ● zařízení pro strojní setí

 

Zahrada na klíč ušetří desetitisíce, fotka

 

Co vše může zahrnovat zahrada na klíč

studii a projekt navrhovaného řešení zahrady ● úklid a odvoz odpadů po dostavbě domu ● odplevelení pozemku ● dovoz nebo odvoz zeminy ● modelaci terénu ● realizaci pochozích cest včetně parkovacích míst (kámen, zámková dlažba) ● výběr, dovoz a usazení kamenných solitérů ● kompletní realizaci okrasných i koupacích jezírek ● vybudování bazénu včetně jeho usazení ● výsadbu i velkých stromů (6 m – 8 m) ● specifikaci a osadbu rostlinného materiálu ● úpravu terénu pro trávník včetně pokládky nebo osetí ● výstavbu různých zídek a schodů z kamene či běžných prefabrikátů ● obvodové oplocení z běžného pletiva, prefabrikátů nebo dle individuálních požadavků ● odborný dohled nad průběhem a kvalitou prací

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz (Daniel Purgert, zahradní architekt)
Foto: Archiv European Service s.r.o., www.zahradysnu.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zahrada na klíč ušetří desetitisíce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »