Příprava zimních zahrad

19.10.2011 | (hh) | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Pokud jste si oblíbili vzhled prostředí rozkvetlé a zelené zahrady, nemusíte si jeho kouzla a krásy užívat pouze na jaře a v létě. Pokud si necháte navrhnout a zrealizovat zasklenou a zateplenou část zahradní plochy, větší haly obytného domu nebo terasy, budete moci vybrané rostliny pěstovat i během chladnějších měsíců.

Příprava zimních zahrad - foto, Hyperbydleni.cz

 

Zimní zahrada vse vám tak může po delší dobu vytvářet v bytě, v rodinném domě i na balkoně zcela nový prostor, který se při správné realizaci na radu odborných zahradních architektů může stát skutečným okrásným koutem vaší domácnosti. Jakmile budete mít takovou zahradu vytvořenou, můžete se nechat inspirovat celou řadou květin a porostů.

 

Příprava zimních zahrad, fotka

 

Jestliže si neplánujete vytvořit zimní zahradu přímo v uzavřených prostorách domu, ale přitom chcete k tomu použít část zahrady, potom je základem pro její stavbu především pevná konstrukce a silné zasklení. To musí být vysoce odolné, aby dokázalo přežít různé druhy počasí. V neposlední řadě je pak důležité efektivní vytápění dle možností a potřeb konkrétních druhů květin a stromků.

 

Příprava zimních zahrad, fotka

 

Z pohledu samotné realizace má nejdůležitější význam konkrétní určení druhu zimní zahrady. Je třeba se na detaily zaměřovat podle toho, jaké rostliny budete pěstovat. Komplexní systém zimní zahrady může i při nejlepší projekci a provedení fungovat uspokojivě pouze tehdy, jestliže uživatel napřed jasně definuje co má jeho zimní zahrada splňovat. Zimní zahrada sice nedokáže splnit takové podmínky jako venku v teplejším období, avšak pro řadu jednoduchých drobných zelených nekvetoucích rostlin bohatě takové řešení postačí.

 

Příprava zimních zahrad, fotka

 

Pokud bychom si výše uvedené představili názorně, tak v zimní zahradě nepůjde pěstovat vše, co za normálních okolností během jara a léta venku. Je třeba vědět, že takovýto druh zahrady plně nenahrazuje tu běžnou, kde lze pěstovat téměř vše. Stejně tak se při takovém řešení nedá počítat s velkými úsporami za teplo. Na druhé straně zimní zahrada, ve které neustále dochází ke srážení vysoké vlhkosti vzduchu, musí být před škodami vznikajícími vlhkostí chráněna jinak než zimní zahrada s vyrovnaným mikroklimatem a malými teplotními změnami. To vše ale záleží na pěstování konkrétních druhů rostlin, pro které se rozhodneme.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Příprava zimních zahrad zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »