Umělá tráva jako náhrada zeleně

30.10.2011 | (hh) | Plánování zahrad | Komentářů 1 |

S pozvolna přicházejícím zimním obdobím opět začíná ubývat zeleň, a tak si ji mnohdy musíme zpestřit a hledat potřebná náhradní řešení. Vedle umělých květin si na vybraná místa můžete pořídit také vzhlednou umělou trávu jako náhradu za klasický přírodní trávník.

Umělá tráva jako náhrada zeleně  - foto, Hyperbydleni.cz

 

Řada moderních druhů umělé trávy se díky vyspělejším vyvinutým technologiím dokázala postupně vypracovat na poměrně špičkovou úroveň. U řady z nich bývají delší a lesklá vlákna vyzařující sytou přírodní zeleň. Tím se více podobá té přírodní trávě a navíc máme jistotu, že nám vydrží v zachovalém stavu po mnoho sezón. Pokud bychom ji porovnali s umělou trávou pro sportovní účely, tak ta je zase jinak vyrobená, neboť zde jsou cíleně zapotřebí kratší vlákna, aby byl při sportu snadnější pohyb. Ale kdybychom tento typ chtěli použít pro výzdobu, jistě bychom poznali, že to není to pravé.

 

Umělá tráva jako náhrada zeleně , fotka

 

Delší třásňovitá lesknoucí se vlákna jsou vetkaná v rohoži. Představují tak jedinečnou alternativu přírodního trávníku za jarního období. Pro jeho zářivě zelený vzhled se dokáže celkem široce uplatnit. Tak například pokud máte na zimu zateplenou terasu, můžete si provizorně nebo natrvalo část takového umělého trávníku obstarat. Stejně tak vám může pomoci při doplnění balkónové výzdoby. V neposlední řadě si s touto umělou trávou můžete na některých částech zahrady nebo kolem domu vyzdobit přístupové cestičky, aby se vám lépe chodilo.

 

Umělá tráva jako náhrada zeleně , fotka

 

Tuto zelenou pokrývku si nemusí pořizovat pouze majitelé rodinného domku se zahradou. Stejně tak ji můžete bez problému používat, pokud bydlíte náhodou ve starším cihlovém domě s vnější a vnitřní řadou oken a prostorem mezi nimi, kde si zpravidla mnoho lidí pokládá drobnější květiny. Zde můžete umělou trávou vystlat celou spodní plochu. Delší lesklá zelená vlákna tak budou na první pohled připomínat skutečnou trávu a doplní tak ostatní květiny. Některé domácnosti mohou takový materiál používat také jako rohožku před vchodové dveře.

 

Umělá tráva jako náhrada zeleně , fotka

 

Ale ani tímto není seznam možností využití zdaleka vyčerpán, protože takový materiál můžete používat téměř všude tam, kde je trávník vysoce odolný proti sněhu, mrazu, ale také i proti prudkému slunci a UV záření. Z toho tedy vyplývá, že jestliže si kolem domu na přístupových cestách vyzdobíme určitou plochu touto trávou, tak je jisté, že nám zaručeně vydrží mnoho let.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Elena: Umělý trávník je bomba. A...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »