Jakému typu plotu dáte přednost?

4.7.2012 | Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 0 |

Ačkoli se to na první pohled nezdá, plot, jeho vzhled a kvalita materiálu, z kterého je vyroben, jsou pro celkový dojem z bydlení více než důležité. Plot musí dokonale plnit hned několik funkcí, mezi něž patří především zajištění očekávané míry soukromí, ochrana majetku a ladění s výsledným designem exteriéru. Na výběr máte hned několik typů materiálů plotů, přičemž každý z nich má své výhody, ale i nevýhody.

Jakému typu plotu dáte přednost? - foto, Hyperbydleni.cz

Nestárnoucí klasikou je samozřejmě dřevo, jehož obliba ani v současné době neklesá. Velkým plusem dřevěných plotů je fakt, že jsou přírodního původu, avšak právě proto budete muset počítat s tím, že je třeba je pravidelně ošetřovat ochrannými nátěry, které dřevo ochrání především před dopadem povětrnostních vlivů, které mohou způsobovat jeho chátrání, odchylky ve zbarvení nebo výskyt hub a plísní. Odolnost dřevěných plotů zvyšuje tlaková impregnace bez chromu a tepelné zpracování jednotlivých dřevěných profilů, a proto se na způsob výroby plotu při výběru také zaměřte.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka
 

Zástupci oblíbených plotů z přírodních materiálů jsou i proutěné vrbové a bambusové ploty. Ty jsou však méně pevné, odolné a stabilní, a proto se hodí spíše jako dekorace zahrady, například na terasu. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Stejně dlouhou tradici, jako mají dřevěné ploty, mají i ploty kovové. Kovové ploty současnosti mají velmi moderní a nadčasový design, a tak snadno promění každý dům v honosné sídlo. Kov je navíc neodmyslitelnou součástí zámeckého i rustikálního stylu, které jsou v oblasti současného bydlení velmi trendy. Velkou výhodou kovového plotu je dále jeho odolnost, snadná údržba a výhodná cena. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 

Svoje nepopiratelné přednosti má i plast – ten je bezúdržbový, trvanlivý a odolný vůči vlivům počasí. Plastové ploty jsou k dostání v nejrůznějších barevných odstínech, a tak je velmi snadno sladíte s fasádou, okny, dveřmi, krovy nebo jinými prvky domu.
 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

Velmi vyhledávaným zbožím jsou plastové ploty s imitací dřeva. Pokud toužíte po něčem unikátním, vyzkoušejte ploty z WPC (Wood Plastic Composite) materiálu, který v sobě – jak název napovídá- snoubí ty nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Ve skutečnosti jde o umělé dřevo, které se skládá z určitého množství dřeva (nejčastěji dřevěných vláken či dřevěné moučky) a umělých materiálů (obvykle polymerů). WPC ploty jsou odolné, trvanlivé, bezúdržbové, odolné vůči opotřebení, odření i povětrnostním vlivům a recyklovatelné. Velkým plusem je jejich vzhled, který je od skutečného dřeva k nerozeznání. 

Jakému typu plotu dáte přednost?, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jakému typu plotu dáte přednost? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »