Zahrada na jaře

3.4.2014 | Mgr. Monika Kovačková | Plánování zahrad | Komentářů 1 |

Krásné počasí nás stále více láká ven na zahradu, a to nejen k relaxaci, ale i k práci. Je totiž nejvyšší čas začít s výsevem a výsadbou.

Zahrada na jaře - foto, Hyperbydleni.cz

Právě duben a květen jsou ideální dobou pro výsev téměř všech druhů zeleniny: na vašich záhoncích by proto neměla chybět mrkev, saláty, špenát a další listová zelenina, hrách a červená řepa. Již nyní lze vysazovat naklíčené brambory, či předpěstované sazenice salátu a brokolice. Další druhy zeleniny, jako jsou rajčata, papriky, cukety, okurky nakládačky a salátovky, potřebují více tepla, proto s výsevem vyčkejte na teplejší květnové dny. Jejich předpěstované sazenice však můžete již nyní vysazovat do skleníků. V druhé polovině května lze pro pozdní sklizeň znovu zasít mrkev, saláty, cibuli nebo červenou řepu.

Zahrada na jaře, fotka

 

Duben je také jako stvořený pro výsev semen aromatických bylin. Mezi nejoblíbenější bylinky patří levandule, oregano, máta, majoránka, kopr, rozmarýn, tymián, šalvěj a mnoho dalších. Jen s teplomilnými bylinkami, jako je například bazalka, vyčkejte na teplejší období měsíce května. Bylinky si můžete užívat jak v záhoně, tak v květináči. Kromě skvělého dochucení pokrmů se můžete těšit na opojnou vůni i skvělou dekoraci.

Zahrada na jaře, fotka

 

Přelom dubna a května je také vhodným obdobím pro založení nového trávníku, vysázení okrasných trav a osázení skalek skalničkami. Také je čas na výsadbu okrasných a ovocných dřevin, především těch prostokořenných, tedy těch bez kořenového obalu vrstvou zeminy, jako jsou růže, jabloně, hrušně, třešně, rybíz, angrešt a další.

Zahrada na jaře, fotka

 

Nezapomínejte také na okrasnou zahradu. V dubnu již můžete vysévat a vysazovat trvalky, které pokvetou v létě a na podzim. V tomto období je též můžete rozmnožovat dělením trsů. V květnu se pak bude dařit muškátům a petúniím, které vyžadují slunné prostředí, nebo naopak begoniím, kterým dopřejte stín. Stejně tak můžete vysévat letničky různých druhů a do zahradních jezírek vysazovat lekníny.

Zahrada na jaře, fotka

 

Připojte se k nám na Facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

petr: Dobře napsané, požité zdroje...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »