Jak si vyzdobit balkon

22.2.2011 | Jana Henychová | Venkovní rostliny | Komentářů 1 |

S blížícím se jarem máme pro vás několik rad, jak si vyzdobit balkon nebo lodžii tak, aby vám přinesla příjemné potěšení nebo zpestřila posezení s rodinou a přáteli, a to s minimálními náklady a vynaloženým úsilím.

Jak si vyzdobit balkon - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ještě předtím, než si nějakou výzdobu budeme pořizovat, je třeba se na jednotlivé doplňky orientovat podle toho, jak moc chceme věnovat údržbě péči. Živé květiny jsou vzhledem ke své pestrosti vůní a barev nenahraditelné. Můžeme kombinovat mnoho květin od běžných muškátů, begonií a petunií po řadu exotických druhů. Ty jsou ale vzhledem ke klimatickým podmínkám v mírném pásmu na pěstování velmi náročné a často vyžadují speciální péči a nakupování ošetřovacích přípravků, což může být pro řadu domácností velmi nákladné. Aby vás opečovávání květinové výzdoby nestálo příliš mnoho času a peněz, než vy sami chcete, je stále mnoho jiných možností, jak si prostředí vašeho balkonu zpříjemnit.

 

Jak si vyzdobit balkon, fotka

 

Jedna z možností mohou být umělé květiny, které na první pohled dovedou proměnit holé zdi na pestré a živé prostředí. Jelikož tmavě zelená barva pozitivně stimuluje mysl, dokáže navodit u většiny lidí příjemné pocity. Až přijde období teplých měsíců, řada z vás se na balkon ráda posadí a popije kávu. S tím souvisí i správná volba stolku se židlemi. Dřevěná souprava narozdíl od plastové bude působit více přírodně a oživí tak prostředí umělých květin. Pokud chcete, aby venkovní sedací souprava splynula s výzdobou, můžete si zakoupit plastový stolek se židlemi v zelené barvě. Pro mírné oživení můžete na tento stolek postavit pár průhledných váziček s vodou a do nich vložit dle vašich představ pár řezaných živých květin nebo větviček z jehličnatých stromů. Váš balkón tak na mírném slunci vytvoří dojem luční nebo lesní krajiny.

 

Jak si vyzdobit balkon, fotka

 

Další možností výzdoby je kombinování umělých květin, dřeva, rákosových rohoží a bambusu, skořápek z kokosu nebo sušeného luční kvítí. Podobným doplňkem v levnější variantě může být i usušená tráva nebo pšeničné klasy, které si sami nabarvíte nebo necháte v přirozené nažloutlé barvě. Při správné volbě takových materiálů máte hned mnoho možností, jak vytvořit kvalitní, dlouhotrvající a zároveň moderní výzdobu na více sezón. Budete-li chtít něco opět s přírodním nádechem, můžete stěny balkónu nebo lodžie částečně obložit dřevěnými palubkami natřenými tmavě hnědým mořidlem. Na ně pak pomocí speciálních úchytů zavěsíte drobné květináče s delšími umělými květinami, které mohou volně viset nebo je pomocí dalších úchytů můžete k palubkám připevnit. Pokud máte na balkoně dostatek prostoru, můžete jej vyplnit umělou palmou nebo drobnými kaktusy, které jsou vhodné zejména pro ty z vás, kteří nechtějí mít s udržováním moc práce. Hned tak získáte další možnost celoroční výzdoby s minimálními požadavky na její udržování.

 

Jak si vyzdobit balkon, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

JAcob: Spousta nápadů, jak si...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »