Dřevěné okrasné květináče na zahradu

15.6.2011 | Jana Henychová | Venkovní rostliny | Komentářů 0 |

Zahradu může zdobit jak velké množství rozkvetlých květin a stromů, tak i řada moderních doplňkových předmětů, které jsou zároveň velmi praktické. Jednou z takových výzdob mohou být větší dřevěné květináče umístěné přímo v zemi zahrady.

Dřevěné okrasné květináče na zahradu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud si chcete opatřit pro vaší zahradu větší květináče jako okrasné doplňky, potom je třeba si předem promyslet, na které místo je budete chtít postavit, případně upevnit na trvalo. To je velmi důležité, protože květináče větších rozměrů budou tvořit dominantu celého zahradního celku. Jestliže budou stát uprostřed, bude výraz celé zahrady umocněn. Pokud budou stát na zadních krajích zahrady, vytvoří vám efekt výrazného ohraničení - zejména, pokud si do nich zasadíte okrasné stromky.

 

Dřevěné okrasné květináče na zahradu, fotka

 

Dalším důležitým faktorem při výběru zahradních květináčů je velikost jednotlivých pěstovaných rostlin. Výsledný vzhled a efekt závisí nepochybně na výběru materiálu. Kvalitní silné dřevo je z dlouhodobého hlediska vždy výhodnou volbou. Jednak vám mnoho let vydrží, ale především vám spolu se stromy a trávou zajistí čistě přírodní vzhled zahradní krajiny, než kdybyste si pořizovali květináče z umělých hmot. Květináč větších rozměrů pojme více zeminy a tak je vhodný spíše pro vyšší a objemnější rostliny.

 

Dřevěné okrasné květináče na zahradu, fotka

 

Pokud máte záměr pěstovat spíše menší jednoleté rostliny a raději dlouhodobě obměňovat květenu, než se věnovat dlouhotrvajícím pevným porostům, potom vám bohatě postačí květináč, který není tak hluboký, ale přesto je praktické zachovat dostatečnou šířkou. Jestliže bude jeden květináč širší, můžete v něm pěstovat více menších rostlin, ale přitom musíte dodržovat pěstitelské zásady, aby se jednotlivé druhy navzájem snášely. Tyto velké květináče vám doporučujeme postavit si je na místo, kde předpokládáte, že už zůstanou, protože jakmile je jednou již osadíte, potom s nimi mnohem hůře budete manipulovat a těžko je budete na jiné místo přesouvat.

 

Dřevěné okrasné květináče na zahradu, fotka

 

Jestliže potřebujete větší květináč trochu odlehčit, potom můžete na dno nasypat na drobné kousky nalámaný polystyren a až teprve na něj potom nasypat hlínu. Tím docílíte drobného snížení hmotnosti, což se zpravidla využívá pro větší a pevnější porosty, ale zase v dostatečném poměru hlíny a odlehčující vystýlky, aby na velkou a mohutnou rostlinu nebylo hlíny příliš málo. Mělké a podlouhlé květináče jsou vhodnější spíše pro nízké bylinky, jako například bazalka nebo máta. Stejně tak není problém tyto květináče za určitých podmínek využít také pro pěstování kaktusů, muškátů nebo drobných okrasných cibulovitých rostlin.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dřevěné okrasné květináče na zahradu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »