Vhodné skleníky pro Vaši zahradu

24.9.2010 | Jana Henychová | Zahradní stavby | Komentářů 0 |

Jste majitelé rodinného domku nebo chaty a máte na něm zahradu? Pokud nemáte zahradu pouze pro rekreační účely a odpočívání a rozhodli jste se například pěstovat ovoce a zeleninu, mohl by se vám na ni hodit skleník. Poradíme vám při jeho výběru.

Vhodné skleníky pro Vaši zahradu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Díky moderní výrobě, lehké konstrukci a efektivnímu materiálu si snadno a nenákladně můžete pořídit odolný a kvalitní skleník. Pokud si pořídíte skleník s hliníkovou konstrukcí, nebude vám v budoucnu podléhat korozi a nebude nutné jej natírat žádnými ochrannými nátěry. Kromě klasických modelů skleníků, jak je známe, si můžete na Vaši zahradu pořídit také pařník se šikmou střechou, která se skládá z hliníkových profilů. Takový výrobek je prosklený komůrkovým polykarbonátem a jako speciální materiál obsahuje PVC se zvýšenou odolností, aby vám vydržel co nejvíce sezón.

Na co nezapomenout přivýběru skleníku

Důležitým krokem je volba materiálu. Skleníky ze skla mají lepší propustnost slunečního záření (až 92%), ale jejich nevýhodou je jejich křehkost. PC skleníky jsou speciálními druhy, které se mohou pochlubit prakticky nerozbitným materiálem a lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi, zejména pokud chceme v zimě skleníky temperovat a pěstovat v nich zeleninu i během zimního období. Vhodným obdobím pro výstavbu je babí léto, abychom na jaře stihli první setbu. Pro skleníky větších rozměrů je nutné počítat i s výstavbou vhodné podezdívky a vyřešení cirkulace vzduchu. Větší pohodlí nabízí automatické větrání, ale je možné větrat i ručně. S domácími skleníky si vypěstujete zdravou a chemicky neošetřenou zeleninu, za kterou nebudete muset platit a oproti té kupované bude jistě daleko chutnější. Pro zamezení růstu řas můžete použít hliníkovou pásku, abyste s ní mohli otevřené hrany komůrkových desek.

 

Vhodné skleníky pro Vaši zahradu, fotka

 

Jestliže potřebujete takový skleník, který bude odolný vůči silnému krupobití, větru až 80 km/h a jinému nepříznivému počasí, doporučujeme Vám zakoupit si skleník Lanit Plast Multiline, například ve velikosti 6 x 10 stop. Jeho prosklení je ukotveno do konstrukce pomocí plastových lišt. Skleník lze postavit buď na zděnou, betonovou nebo jinou podezdívku nebo přímo na základnu z pozinkovaného plechu, která je součástí balení. Materiál prosklení je z komůrkového polykarbonátového skla, které obsahuje UV odolný filtr škodlivého spektra slunečního záření a nepraská vlivem pnutí. Samotná konstrukce je vyrobená z přírodního hliníku. Součástí dodávky je také základna, dveře a jedno ventilační okno. Montáž je snadná a rychlá s minimem použitého nářadí.

 

Vhodné skleníky pro Vaši zahradu, fotka

 

Pokud potřebujete důkladnější větrání, můžete si přiobjednat ještě další střešní okna. Boční stěny skleníku jsou šikmé, zajišťují optimální dopad slunečních paprsků. Díky jedinečné průmyslově chráněné konstrukci je na takovýchto druzích skleníků minimalizováno množství spojovacích prvků. Zasklení je provedeno speciálními zasklívacími lištami. Pevná konstrukce skleníku ve spojení s komůrkovým polykarbonátem jej činí velmi odolným nejen vůči zátěži sněhem, větrem, ale i proti kroupám a dalším nárazům. Skleník je také mnohem bezpečnější proti různým poraněním. Máte-li požadavek na zvláštní otevírání takového skleníku, můžete si jako příslušenství zakoupit automatický otevírač skleníkových oken s pákovým mechanismem. Zajišťuje otevírání skleníkových oken podle vnitřní teploty ve skleníku v rozmezí 18 - 50 C°. Takový automatický otevírač pracuje na principu roztažnosti látky. Je vyroben z měděné válcovité trubičky, nerezové tyče, pístu a zátek s těsněním. Náplň tvoří nehořlavá parafínová směs. Jedním z originálních příslušenství pro skleníky dnešní doby patří také gumová lemovka. Zajišťuje pružnější uložení střešních skel. Skla tak lépe odolávají nárazům.

 

Vhodné skleníky pro Vaši zahradu, fotka

 

Pokud se rozhodujete zakoupit si skleník pro pěstování plodin, které vyžadují specifickou teplotu a vlhko, můžete si spolu s topením a zavlažováním pořídit také vlhkoměr a některé ze závěsných nebo půdních teploměrů, abyste mohli požadované hodnoty kontrolovat. Zahrádkáři tak mohou s těmito technickými vymoženostmi rozšířit své pěstitelské záliby o další možnosti. 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vhodné skleníky pro Vaši zahradu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »