Ploty z přírodního kamene

24.11.2011 | (hh) | Zahradní stavby | Komentářů 1 |

Přestože se blíží závěr listopadu a právě vrcholí přípravy zahrad na zimu a stavební práce spíše finišují nebo již dávno skončily, může být konec roku správným časem na zamyšlení, co vylepšit kolem našeho domu během příštího roku. Co takhle nový plot z přírodního kamene?

Ploty z přírodního kamene - foto, Hyperbydleni.cz

 

Přírodní kámen znovu proniká ve stále větší míře také do staveb plotů. Nemáme na mysli žádné „ozdobné“ plotové sloupky ze žulových kostek vytrhaných z rušené silnice, ani slepené z kamene z nedaleké říčky nebo potoku, ale skutečně vkusné plotové díly. Na popularitě získávají gabiony, svařované sítě sestavené do kostek nebo kvádrů, ze kterých po vyplnění lomovým kamenem lze vytvářet potřebné sestavy opěrných stěn, zídek, dělících příček a také plotů. Práce s gabiony je ale namáhavá i náročná na čas. Ručně se musí přemístit a urovnat zpravidla několik tun kamene, než dosáhnete požadovaného výsledku.

 

Ploty z přírodního kamene, fotka

 

Tam, kde byl po dlouhá léta kámen nahrazován betonem, se situace obrací a roste zájem o možnosti využití přírodních materiálů. Pro vybudování plotů z přírodního kamene jsou velice vhodné a moderní prefabrikáty, které jsou už z výroby připraveny tak, aby jejich montáž byla pro stavebníka velice snadná, rychlá a levná a přitom aby výsledek odpovídal práci zručného kameníka.

 

Ploty z přírodního kamene, fotka

 

V nabídkách výrobců je hned několik variant plotových sloupků z břidlice, pískovce či kvarcitu, jejichž jednotlivé díly se postaví na sebe do potřebné výšky a vyplní suchým betonem. Na sloupek se na závěr přilepí čepice také z přírodního kamene. Mezi sloupky se použije připravená soklová deska zhotovená ze stejného materiálu, která je samonosná a nepotřebuje tudíž betonový základ. Kotví se na patky sloupků. Obrovskou výhodou těchto prefabrikátů z přírodního kamene je snadná, rychlá a levná výstavba. Betonové patky se zhotovují pouze pod sloupky, vlastní sloupek sestavený z několika málo dílů, celistvá soklová deska s jednoduchou montáží – to jsou základní přednosti tohoto systému. Rozteč mezi sloupky je variabilní až do 270 cm. Stavbu zvládne i jen trochu zkušený stavebník. A bez potřeby kamenického mistra získáte plot mistrem zhotovený.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: ABC serviceDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Elli: Kamenné ploty vypadají moc...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »